Příznaky toho, že jste uvízli ve špatném manželství

Manželství je těžké udržet, ale tento proces by měl stát za to. Obecně se však má za to, že každé druhé manželství končí rozvodem, a to je alarmující číslo. V manželství se často hromadí neštěstí a zášť, a protože ani jeden z manželů nechce problémy řešit, může se to vztahu stát osudným. Počet rozvodů může být vysoký proto, že špatný vztah není rozpoznán v jeho počátečních fázích. Je důležité, abychom pochopili, že někdy jsou rozvody nezbytné a že špatné vztahy a manželství je třeba přijmout, protože ani jedna strana nemůže být šťastná, dokud se neoddělí. K tomu potřebujeme vědět, na jaké příznaky si dát pozor. Níže uvádíme několik nenápadných, ale významných znaků špatného manželství nebo vztahu. Pokud si myslíte, že váš vztah může trpět a spadá do těchto bodů, možná je čas přehodnotit setrvání s partnerem.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Udržování tajemství

I když je pravda, že každý by měl a může mít před svým partnerem nějaká tajemství, problémem se stává, když se nelze zmínit ani o maličkostech, protože by to mohlo vést k negativním emocím. Váš partner vás může šikanovat nebo urážet za maličkosti, jako je koupě dárku, setkání se starým přítelem nebo za to, že jste si po práci zašli s kolegou na skleničku. To může způsobit, že budete téměř vždy lhát o tom, kde se nacházíte a co děláte, a to je krajně nezdravé. Dobrý partner nikoho neponižuje a nenadává mu za to, že má svůj vlastní život, a pokud vás váš partner nenechá být tím, kým jste, možná byste měli zvážit, zda si nenajít někoho lepšího.

Strach ze vzteku

Pokud má váš partner problémy se vztekem, kvůli kterému se bojíte o svou bezpečnost, jste rozhodně se špatným člověkem. Vztek a zuřivost mají za následek mnoho forem zneužívání, ať už fyzického, slovního nebo emocionálního, a to ve vás může vyvolat pocit bezmoci. Vašeho partnera mohou vyvést z míry drobnosti nebo malichernosti, a vy dokonce můžete vědět, že přehnaně reaguje na banální záležitost. Máte tendenci chodit kolem partnera po špičkách, abyste se vyhnuli jakémukoli konfliktu, a vždy jste opatrní a bojíte se toho, co říkáte. Tento stres a strach se podepisuje na vašem zdraví.

Nutíte se do sexu

Vášeň a romantika ve vztazích ne vždy vydrží a ve špatném manželství nebo vztahu se vám může představa sexu s partnerem zcela příčit. Možná jste ovlivněni tím, že si myslíte, že sex s partnerem musíte mít jen proto, že jste za něj provdáni, a máte tendenci se předtím opít, abyste to zvládli. To je problematické chování. Sex je obrovskou součástí každého vztahu, a pokud už nechcete, neměli byste k němu být nuceni. Možná je čas vztah přehodnotit, pokud k partnerovi necítíte žádnou přitažlivost ani sexuální vzrušení.

Pasivně agresivní chování

Existuje přímá agrese a pak pasivně-agresivní chování. Obě tato chování mohou být velmi zraňující. Je normální, že na sebe občas vybafnete, ale pokud tento vzorec pokračuje příliš často, vytváří trhliny v základech vztahu. Ve špatném manželství je každé malé přehlédnutí nebo chyba doprovázena pasivně-agresivním komentářem, který nakonec vede k velké hádce, jež vytvoří více problémů, než kolik jich vyřeší. Mnohé poznámky jsou pronášeny pouze proto, aby vás znevěrohodnily nebo znevážily, a mohou mít za následek ztrátu sebedůvěry a snížení sebevědomí.

Silná zášť

Ve špatném manželství přebírá silná zášť vládu nad všemi ostatními aspekty vztahu, a to do té míry, že se nikdy neřekne nic pozitivního. Každý drobný čin je doprovázen komentářem nebo urážkou, a to se pro vás oba stává příliš velkým soustem. Může se dokonce zdát, že zášť je téměř hmatatelná a sžírá vás uvnitř. Pokud si neustále říkáte: „Proč to snáším? Zasloužím si něco lepšího“, pak máte pravdu. Možná je čas jít dál.