Se správnými pomocníky jde všechno líp i v kuchyni

Smoothie, raw strava – co všechno se za poslední roky do našeho stravování dostalo. Vystačíme si na přípravu nových pokrmů se spotřebiči,které máme doma nebo musíme koupit ty speciální?

Proč si koupit smoothie maker

Jak jsme vlastně do dnes mohli žít bez smoothie? Pijí ho děti i senioři, ženy i muži; všichni objevili blahodárnost ovoce a zeleniny rozdrcené na jemnou kaši. Na rozdíl od šťávy obsahuje smoothie i balastní látky, tedy vlákninu, která pomáhá peristaltice střeva. Dobré je také to, že díky rozmělnění sníte ovoce a zeleniny, než když ji musíte kousat, tak se do vašeho organizmu dostane víc živin a vitamínů.

Mixér nebo smoothie maker?

S mixérem má řada z nás dobré zkušenosti. Používáme ho na výrobu koktejlů, omáček, majonéz a kaší, je to všestranný pomocník, který má v našich domácnostech místo už celá desetiletí.  Ne každý mixér je ale vhodný na přípravu smoothie. Jestli máte doma už hodně pamatující muzeální kousek, je nutné ho buď vyměnit, nebo si pořídit smoothie maker zvlášť. Jestli koupi mixéru teprve zvažujete, poraďte se s odborníkem, aby měl všechny důležité funkce, správný výkon a odolné čepele.

Sušička na ovoce pomůže při výrobě raw pokrmů

Pokud jste propadli vitariánství, potřebujete občas nějaké potraviny usušit. Během horkých letních dnů můžete sušit přímo na slunci, což je nejpřirozenější způsob, tak jako houbaři běžně suší houby na zimu. Jenže těch vhodných slunečních dní není pro správné sušení tolik. Proto se vyplatí investice do sušičky. Jestli už doma máte sušičku, na níž jste dosud sušili houby, ovoce nebo bylinky, můžete na sušení třeba raw chleba použít i tu. Přesvědčte se ale, že se na ní dá nastavit teplota sušení jen na 42° C, víc už je špatně.

Jestli budete potravu sušit pravidelně a často, je lepší sáhnout po profi sušičce, která suší stejnoměrně, už od 35° C a zabrání mísení vůní z jednotlivých pater. Například na sušičce EZDRI můžete sušit až na 30 patrech najednou.

Elektro spotřebiče a pomocníky do bytu a svůj domov můžete výhodně koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov