Zdraví

Skvělé a účinné nápoje na spalování tuku a rychlé hubnutí

Přestože na hubnutí mají vliv hlavně jídelníček a pohyb, netřeba zanedbávat ani pitný režim. To co během dne pijete, ale i to, kolikrát a jaký objem tekutin vypijete, má také nezanedbatelný vliv na hmotnost, stejně tak i na trávení nebo metabolismus. Proto jsou některé nápoje účinné a ideální pro rychlé hubnutí a na spalování tuku v těle.

Právě proto se stále více lidí zajímá o nápoje a tekutiny, které jim mohou pomoci shodit přebytečná kila a zhubnout. Většina lidí si v této kategorii představí rozličné šťávy, smoothie a dietní nápoje, ale výběr je mnohem širší. Nejlepší jsou pochopitelně ty domácí, kde máte plně pod kontrolou to, jaké suroviny a v jaké kvalitě do nápoje přidáváte.

Hubnutí může být zdlouhavý a skličující proces. Hlavně pro ty, kterým chybí trpělivost a disciplína. Smutné na tom je, že pokud chcete zhubnout, potřebujete tři základní ctnosti, jako jsou vytrvalost, poslušnost a obětavost. Zpříjemněním hubnutí může být chutný nápoj, který vám pomůže spálit tuk a snížit hmotnost.

Připravte si domácí nápoje na hubnutí, které jsou chutné, osvěžující a levné. Navíc každý vliv na hubnutí se počítá, tak proč něco dobrého, co podporuje hubnutí a spalování tuků, nevypít. Ve skutečnosti uvedené nápoje hubnutí jen podporují, zhubnout můžete hlavně střídmou stravou a dostatkem pohybu.

Podstatné při přípravě a využití domácích nápojů na hubnutí je jejich správné zkombinování a pestrost. Měli byste střídat kořeněné a bylinné nápoje, teplé a osvěžující nápoje, ovocné a zeleninové nápoje, díky tomu získáte nejlepší synergii všech účinků.

Optimalizace hmotnosti s jejich pomocí, samozřejmě i s pomocí vhodného jídelníčku, je nejvíce přirozenou cestou, jak zhubnout. Nemusí jít přitom vždy jen o dietní nápoje, někdy vás jejich složení může také dostatečně zasytit.

Doplňky stravy pro rychlé hubnutí můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Jaké nápoje jsou nejlepší na spalování tuku a hubnutí

Detoxikační voda na odplavení tuku
Tento domácí nápoj na odplavení tuku kombinuje pět chutných přísad, z nichž každá přispívá svou jedinečnou, silnou a očistnou vlastností. Voda je důležitá při filtrování odpadu a toxinů z těla. Mandarinka umožňuje tělu zpracovávat glukózu mnohem efektivněji, takže jí nedovolí změnit se na tuk. Grapefruit nastartuje metabolismus a okurka stimuluje tělo k tomu, aby se cítilo zasycené. Máta zase prospívá trávicímu procesu.

Okurková šťáva
Šťáva z okurky je osvěžující nápoj vhodný před spaním. Pokud je pro vás samotná šťáva chuťově příliš výrazná, přidejte vodu, vymačkanou šťávu z citronu, popř. doplňte nápoj o kousek zázvoru.

Okurky patří k nízkokalorické zelenině, ale hlavně obsahují antioxidanty, vlákninu, vitaminy a minerály podporující hubnutí. Konzumace okurek ve větším množství na vás tedy nebude mít negativní vliv. Ba naopak tělo hydratují a vyrovnávají hladinu cukru v krvi.

Citronová limonáda s okurkou
Zpozorovali jste, kolik restaurací doplňuje karafu vody o plátky citronů? Nejenže voda s citronem chutná lépe, ale zároveň ji citron obohacuje o vitaminy a minerály, které bojují s kily navíc. Aby vám nápoj chutnal a byl pro hubnutí efektivnější, zkombinujte citrony s plátky okurky a pomeranče. Můžete přidat i trochu medu nebo snítky máty.

Brusinková voda
Voda je diuretikum a výborná věc pro celé tělo. Pokud se ale zkombinuje s brusinkovou šťávou, je to fantastický nápoj vyplavující tuk i vodu. Brusinková šťáva obsahuje vysoké hladiny organických kyselin, a pokud se konzumuje pravidelně, může pomoci tělu vyřešit problémy se zásobami tuku. Je to tedy také výborná pomůcka, pokud se trápíte jak zhubnout.

Šťáva z kysaného zelí
Ještě účinnějším akcelerátorem trávení a vylučování přebytečných látek z těla je šťáva z kysaného zelí. Stačí si ji koupit, šťávu zvlášť odlít a vypít. Výsledkem bude odvodnění organismu i zlepšení stavu a pročištění střev.

Voda s kořením a medem
Zajímavý míchaný nápoj si připravíte i s využitím koření. Do sklenice se studenou vodou přidejte kurkumu, skořici, 4 lžíce medu a šťávu z citronu a pomeranče. Získáte tak super prostředek na spalování tuků i zrychlení trávení.

Ovocné smoothie
Využít na hubnutí ovoce v nápojích, hlavně v smoothie, je přímo povinností. Vyzkoušejte kombinaci broskve s mandlovým mlékem, banánu s jablkem nebo kakaovým práškem či komplexní kombinaci malin, jahod a borůvek.

Zeleninové smoothie
Podobně jako ovoce, tak i zeleninu můžete využít v kombinaci s mandlovým mlékem či řeckým jogurtem na přípravu zajímavých smoothie. Ze všech kombinací jsou nejlepší špenát s ovesnými vločkami nebo červená řepa, okurka, celer a mrkev.

Jahodový drink s citronem a bylinkami
Jahody a další lesní plody mají fytochemické vlastnosti a chrání tělo před vznikem rakoviny a srdečních onemocnění. Tento druh ovoce obsahuje látky, které blokují hormony, jež spouštějí v těle záněty, zvedají hladinu cukru v krvi a znesnadňují redukci tuku.

Na hubnutí a snížení hmotnosti jsou vhodné i čaje a káva

Černá káva
Velmi známým nápojem, který si snadno připravíte doma je černá káva. Přednost dejte zrnkové a čerstvě pomleté, obsahuje nejvíce kofeinu a antioxidantů. Ty podporují trávení, stimulují metabolismus a spalování tuků a snižují pocity hladu.

Zelená káva
Nejen černá, ale i zelená káva může přispět ke snížení hmotnosti. I ona obsahuje kofein, ale zároveň má i vyšší množství kyseliny chlorogenové. Tyto dvě složky se doplňují a pomáhají nejen na trávení, ale i na cholesterol či chuť na sladké.

Zelený čaj
Ověřenými a účinnými nápoji na hubnutí jsou i čaje. Z nich vyniká hlavně zelený čaj, který podporuje metabolismus a spalování tuků a to díky obsahu kofeinu a katechinů. Doma si ho můžete udělat z připravené sušiny se zalitím vody.

Ovocný čaj
Druhým typem čajů, které vám mohou také pomoci na hubnutí a lepší trávení, jsou ovocné čaje. V této oblasti vynikají hlavně dva druhy a to jablečný čaj a pomerančový čaj. Oba tyto typy podporují zrychlení látkové přeměny.

Bylinkový čaj
Pokud jde o bylinky, tak na podporu optimalizace hmotnosti se hodí hlavně dva druhy. Prvním je mátový čaj, který vám pomůže na lepší zažívání a to stimulací produkce žaludečních šťáv, druhý zase roiboos, který snižuje pocit hladu.

Bílý čaj
Na střevní problémy, zažívací potíže, zrychlení trávení, optimalizaci střevní rovnováhy a mikroflóry a celkově na trávení, tak na to vše vám pomůže bílý čaj. Má význam i pro snížení cholesterolu a na vyplavení toxických látek z organismu.

Zázvorový čaj
Zázvor je známý především pro své účinky v boji proti nachlazení. Podle studie publikované newyorskou akademií věd ale zázvor pomáhá i při hubnutí. Pití zázvorového čaje před spaním napomáhá lepší absorpci živin a pozitivně ovlivňuje trávení. Připravte si zázvorový čaj trochu jinak. Doplňte ho o citronovou šťávu a lžičku medu. V létě lze připravit nápoj vychlazený s kostkou ledu.

Kromě toho, že byste měli do jídelníčku zařadit prospěšné nápoje na hubnutí, důležité je se vyhýbat i těm, které jsou na hubnutí absolutně nevhodné. Jde o alkohol, bublinkové a sycené nápoje, nápoje vyráběné synteticky a ty, které obsahují sladidla a cukry.

Využít můžete i výživové doplňky a přípravky na hubnutí

Velkou výhodou pro všechny, co chtějí hubnout efektivně je, že se nemusí spoléhat pouze na nápoje či jídla, ale mohou využít i podpůrné prostředky. Moderní věda nabízí za tímto účelem volně dostupné doplňky stravy i různé druhy přípravků.

Sáhnout můžete po specializovaných přípravcích určených pro snížení chuti k jídlu, po tabletkách podporujících metabolismus a trávení, po čajích určených k odvodnění organismu i po čajích přirozeně snižujících chuť k jídlu.

V sortimentu produktů určených na podporu snížení hmotnosti lze nalézt například tabletky pro speciální dietní režimy, prášky s obsahem rostlinné vlákniny pro vázání vody, kapsle podporující metabolismus pomocí vitamínů, doplňky s obsahem enzymů a probiotik i kapky založené na rostlinných extraktech.

Ať už sáhnete po přípravcích v podobě čajů nebo po hotových doplňcích výživy ve formě tablet, kapek nebo kapslí, nejlepší sortiment najdete v lékárnách. Platí to jak pro kamenné lékárny, jakož i pro ty internetové, hlavně pro známější značky.