Krása

Skvělé benefity santalového dřeva pro vaši pleť

Problémy s pletí, od akné po tmavé skvrny, jsou velmi nepříjemné. Ještě složitější je, jak je vyřešit, protože komerční produkty příliš nepomáhají. Proč si na pleť nanášet chemikálie? To může způsobit ještě větší problémy, takže si raději dávejte pozor. Řešení může být tak jednoduché, jako je esenciální olej ze santalového dřeva.

Ve starověké praxi ájurvédy má santalové dřevo dlouhou historii jako přírodní kožní lék. Toto vonné dřevo se tradičně používá v potravinářství i kosmetice. Při aplikaci na pokožku jsou hlavní sloučeniny šetrné a nezpůsobují toxicitu, takže santalové dřevo je skvělou volbou pro vaši holistickou péči o pleť. Je také velmi univerzální a zaměřuje se na více než jeden kožní problém. Konečně se nebudete muset zabývat lahvičkami a tubami s různými produkty. Zde jsou jeho výhody pro vaši pleť.

Bojuje proti akné

Pupínky jsou v podstatě drobné bakteriální infekce způsobené bakterií Propionibacterium acnes. Proto ve svém životě potřebujete esenciální olej ze santalového dřeva! Jako silný antibakteriální prostředek bakterie ničí a udrží akné pod kontrolou. Tento prostředek je také šetrnější než drsná kyselina salicylová.

Snižuje zánět

Potýkáte se s podrážděnou pletí? Sáhněte po santalovém oleji. Snižuje regulaci prozánětlivých proteinů a zároveň inhibuje cesty, které stojí za zánětem. Použijte ho ke zklidnění podráždění způsobeného akné, extrémním počasím, sluncem nebo alergiemi.

Zesvětluje hyperpigmentaci

Běžné formy hyperpigmentace jsou stařecké skvrny, jizvy po akné a tmavé kruhy pod očima. Ošetřujte je santalovým olejem, prostředkem, který zesvětluje nahromaděný melanin. Vysoký obsah seskviterpenoidních alkoholů udělá pro zvýšení světlosti zázraky.

Zvládá lupénku

Lupénkou trpí zhruba 2 až 3 procenta lidí na celém světě. Toto chronické autoimunitní onemocnění může být frustrující, ale olej ze santalového dřeva je slibný. Ukazuje se, že jeho protizánětlivé účinky jsou tak silné, že by mohly snížit příznaky lupénky.

Chladí spáleniny od slunce

Když jste se příliš vyhřívali na slunci, může vám pomoci santalový olej. Jeho chladivé vlastnosti budou na sluncem spálené pokožce úžasné. Pro extra zklidňující účinek ho smíchejte s gelem z aloe vera.

Chrání před rakovinou kůže

Každý rok tvoří mnoho nových případů rakoviny melanom neboli rakovina kůže. Je to velmi časté onemocnění. Chcete-li omezit riziko vzniku tohoto onemocnění, používejte santalový olej. Obsahuje alfa-santalol, chemoprotektivní molekulu, která může pomoci zastavit šíření rakovinných buněk.

Léčí běžné bradavice

Olej ze santalového dřeva je bezbolestný a šetrný prostředek k odstranění běžných bradavic. Tyto bradavice jsou docela běžným jevem. Jsou to nenádorové infekce způsobené virem humanpapilloma (HPV), které se často objevují na prstech rukou. Chemická léčba je účinná, ale ukazuje se, že santalový olej může fungovat stejně dobře.

Jak používat santalový olej

Jako vždy zřeďte 5 kapek santalového esenciálního oleje v 1 polévkové lžíci nosného oleje. K pokožce šetrné varianty zahrnují meruňkový, hroznový a mandlový olej. Vždy proveďte náplasťový test, abyste se ujistili, že nezpůsobuje podráždění. Sandálové dřevo je k dispozici také jako prášek. Přidejte ho do jílu nebo medu a získáte přírodní masku proti skvrnám.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Healthline , The Beauty Gypsy