Skvělé tipy na nejprodávanější a kvalitní Hi-Fi systémy

Bez pořádné hudby by si mnozí z nás nedokázali představit život, proto představíme nejprodávanější a kvalitní Hi-Fi systémy a věže na trhu. Je důležité mít k poslechu oblíbené hudby co nejlepší podmínky a vybavení. A právě Hi-Fi systémy se řadí mezi stálice mezi hudebními přehrávači, které je možné na trhu najít.

Kdo neposlouchá hudbu pro radost či relaxaci, jako kulisu při běžných domácích pracích anebo si neužije pořádnou domácí party, jako by nebyl. Hudba jednoduše patří k našemu životu. Její poslech ale vyžaduje kvalitní zařízení, a tím může být Hi-Fi systém.

Poslech hudby, audioknih, podcastů a jiných nejrůznějších zvukových nahrávek si můžeme užívat dnes už na mnoha zařízeních. Někdo dává přednost sluchátkům, jiní mají rádi, když se tóny linou celým domem, kanceláří nebo jiným prostorem. Právě za tímto účelem si lidé nejčastěji pořizují Hi-fi systémy, známé také pod označením Hi-fi věže.

Jedná se o zařízení, které nejčastěji tvoří samotná základní krabička s reproduktory. Ty vedle ní stojí většinou samostatně, ale mohou v ní být i zabudované. V této základní části se nachází hned několik prvků, které si zvládnou přebrat uložené informace i z tak malého zařízení, jako je CD nebo flash disk a přeměnit je na líbivou hudbu. Právě kvalita těchto prvků poté určuje, jak čistý nebo hlasitý zvuk si můžeme poslechnout.

Kvalitní a levné Hi-Fi systémy a věže můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Elektronika

Jak vybrat Hi-Fi systém a základní typy

První otázkou, kterou byste si ohledně výběru správného Hi-Fi systému měli položit je, zda zvolíte mikro nebo mini věž. Svou roli hraje i výkon zesilovače, případně druh použitých reproduktorů. V současné době plné technologických vychytávek je zároveň dobré brát v potaz konektivitu přístroje. Vhodné je se zaměřit i na designové provedení výrobku a pro některé může mít svůj význam i přítomnost radiopřijímače.

Název Hi-fi věž nebo Hi-fi systém už určitě slyšel každý a označuje vysokou věrnost reprodukce akustického signálu. Prvním zcela podstatným kritériem pro nákup toho správného zařízení, je volba mezi typem mikro a mini Hi-Fi systému. Při výběru nezapomínejte, že označení mini a mikro se týká pouze velikosti skříňky, která tvoří základ celého zařízení.

Mikro systémy – mikro Hi-Fi věže
Jedná se o menší provedení Hi-fi systémů zaměřené především na úsporu místa. Oproti mini systémům mívají většinou méně nenápadný vzhled a stávají se spíše doplňkem daných místností, jakými bývají menší pokoje, ložnice, kuchyně apod.

Mini systémy – mini Hi-Fi věže
Tyto systémy jsou větší a robustnější Hi-fi sestavy, které vám sice zaberou více místa, což se však promítne v lepším zvukovém projevu. O ten se stará hlavně větší výkon a samo sebou i rozměrnější reproduktory. S HiFi minisystémy bez problémů ozvučíte i větší prostory.

Další nejdůležitější části Hi-Fi systémů

Zesilovač a jeho výkon
Mezi jeden z nejzákladnějších prvků celého zařízení, který zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu přehrávaného zvuku patří zesilovač. U HiFi zesilovače si všímejte zejména jeho výkonu. Ten se udává ve wattech (W) a souvisí s tím, jak hlasitá a kvalitní hudební produkce bude.

Reproduktory a jejich typy
Při výběru audio soustavy je rozhodující především kvalita reproduktorů, ty jsou totiž často jejím nejslabším článkem. V současné době je možné na trhu nalézt zařízení osazené třemi různými typy reproduktorů. Jedná se o širokopásmové, dvoupásmové a třípásmové aparáty.

Přehrávače a jejich druhy
Součástí všech mikro i mini HiFi věží je přehrávač, a to jak CD nebo DVD, tak i přehrávač Blu-Ray nebo přehrávač, který umožňuje přehrávat skladby z externího disku nebo flashdisku.

Radiopřijímač
Většina Hi-fi systémů vám umožní přehrát nejenom vámi zvolenou hudbu, ale zajistí i poslech radiových stanic. V tomto případě můžete využívat FM a AM tuner, ale vestavěný radiopřijímač nemusí být samozřejmostí u každého zařízení.

U většiny HiFi systémů se nachází hned několik dalších doplňkových funkcí. Přitom obvykle platí, že čím je zařízení dražší, tak tím pokročilejší jsou funkce, které nabízí. Naopak nejlevnější Hi-Fi systémy mají pouze základní funkce a kvalita zvuku nebude zrovna nejlepší.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší Hi-Fi mikrosystémy a minisystémy letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné Hi-Fi systémy, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Hi-fi mikrosystém s kvalitním zvukem Panasonic SC-PM250EC

Hi-fi mikrosystém s kvalitním zvukem Panasonic SC-PM250EC

Mikrosystémy Panasonic jsou zárukou kvalitní hudby pro každou příležitost. Vytvořte si doma příjemnou atmosféru, bavte se nebo upořádejte párty s mikrosystémem Panasonic.

Model SC-PM250 přehrává obsah médií CD včetně komprimovaných formátů, USB zařízení, pomocí Bluetooth obsah chytrých telefonů a je vybaven FM tunerem pro poslech rádia. Posaďte se a vychutnejte si dynamický zvukový výkon s mikrosystémem Panasonic.

Poslech oblíbené hudby je nyní ještě snadnější než kdykoli předtím. Mikrosystém totiž podporuje bezdrátovou technologii Bluetooth. V kombinaci s chytrým telefonem či tabletem tak můžete pohodlně sdílet třeba z gauče. Využijete k tomu aplikaci Panasonic Music Streaming App.

Přístroj je vybaven širokopásmovými reproduktory s průměrem 10 cm a systémem Bass Reflex zajišťující skvělý zvuk v celém frekvenčním spektru. V kombinaci s plně digitálním zesilovačem, Bluetooth Re-Master, funkcí D-Bass a ekvalizérem získáte perfektní systém pro přehrávání hudby v domácnosti.

Ovládání hi-fi mikrosystému není vůbec nic složitého. Přístroj má na přední části přehledný LCD displej, na němž vidíte vše podstatné, co k pouštění hudby potřebujete. Pohodlné je i ladění rádiových stanic, a to především díky automatickému ladění, na které si rychle zvyknete.

Testy a recenze Hi-Fi mikrosystému Panasonic SC-PM250EC dávají hodnocení 91%

Hi-fi mikrosystém se světelnými efekty Sencor SMC 8000B

Hi-fi mikrosystém se světelnými efekty Sencor SMC 8000B

Nový párty mikrosystém ozvučí všechny prostory od obývacího pokoje až po velké haly. Zamilujete si ho hned na první pohled díky jedinečnému a modernímu designu. Poté, co poznáte silný a mohutný dunivý zvuk, který se z něj začne linout, už ho nebudete chtít nikdy vypnout.

Celkový výkon 100 W je rozdělen do dvou basových a dvou výškových reproduktorů. Na hlavní jednotce se nachází přehledný LCD displej s informacemi o aktuálně přehrávaných skladbách.

Upravte si tóny podle žánru puštěné hudby. Využijte ekvalizér a vyberte si z přednastavených režimů rock, flat, pop, klasik a jazz. Basy zvýrazníte tlačítkem Bass boost. Hudbu můžete přehrávat z různých zdrojů, např. bezdrátově přes Bluetooth z telefonu či tabletu, přes USB nebo audio vstup.

Nechybí ani CD přehrávač a FM rádio s 30 předvolbami. Mikro systém zajistí skvělou zábavu i pro milovníky zpěvu; stačí připojit mikrofon a můžete si s rodinou či přáteli užít karaoke.

Zařízení vdechne život každé párty nejen díky skvělé hudbě, ale i jedinečnými světelnými efekty. Osvětlení zajišťují tři barvy – modrá, červená a fialová. Vyberte si z nabídky čtyř přednastavených světelných efektů tak, aby obraz skvěle ladil se zvukem.

Pokud na barevnou show nemáte náladu, efekty jednoduše vypnete a použijete mikro systém bez světel. Veškeré nastavení snadno upravíte z pohodlí pohovky či křesla, stačí využít dodávané dálkové ovládání.

Testy a recenze Hi-Fi mikrosystému Sencor SMC 8000B dávají hodnocení 94%

Hi-fi mikrosystém s Bluetooth Sharp XL-B510BK

Hi-fi mikrosystém s Bluetooth Sharp XL-B510BK

Díky kvalitním dřevěným reprobednám o výkonu 40 W ponoří vaši domácnost do krásně živého zvuku mikrosystém Sharp XL-B510BR ihned po spuštění přehrávání CD/CD-R/CD-RW/CD-MP3 disku, streamované hudby přes Bluetooth nebo muziky z USB zdroje. Přístroj má FM PLL tuner s 10 předvolbami a také ekvalizér se 6 režimy.

Jeho elegantní design mu dovoluje zazářit snad v každém interiéru od obývacích pokojů až po kanceláře, kde přes den vytvoří příjemnou zvukovou kulisu a navečer rozproudí náladu pořádně dynamickým a živým zvukem.

Součástí sady jsou kvalitní dřevěné reproboxy, které zvedají zvuk o třídu výš a které hrají výkonem 40 W. Vycházející zvuk lze upravit pomocí ekvalizéru se 6 přednastavenými režimy.

Stereofonní přístroj má vestavěné ovládání přímo na těle a navíc praktický dálkový ovladač. Informace o stavu mikrosystému a o přehrávání zjistíte z bíle podsvíceného LCD displeje.

Vdechne nový život vašim CD diskům, které povozí v kvalitní CD mechanice – jediné, co musíte udělat, je vložit CD/CD-R/CD-RW/CD-MP3, nechat načíst, zmáčknout Play a pak si jen vychutnávat prvotřídní zvuk.

Hudbu si přehrajete klidně i z mobilu, který stačí připojit bezdrátově přes Bluetooth technologii s dosahem signálu 10 m. Tímto způsobem se s mikrosystémem Sharp XL-B510 spojíte třeba přes tablet nebo notebook. Ve výbavě přístroje nechybí USB port pro přehrávání hudby a pomocný 3,5mm vstup.

Testy a recenze Hi-Fi mikrosystému Sharp XL-B510BK dávají hodnocení 93%

Výkonný a kompaktní party reproduktor Sony MHC-V11

Výkonný a kompaktní party reproduktor Sony MHC-V11

Dopřejte si doma špičkový mohutný zvuk prostřednictvím tohoto domácího audiosystému s vysokým výkonem v jedné kompaktní jednotce a zvýrazněte si jednoduše basy s funkcí Mega Bass. Navíc můžete také experimentovat s efekty DJ nebo pozvat své přátele na karaoke večírek.

Nejenže nabídne opravdu vysoký zvukový výkon, ale vaše hosty dostane i bohatou nabídkou nejrůznějších portů a technologií. Dokonce můžete připojit až dva mikrofony a užít si opravdovou zábavu s karaoke nebo se projevit jako DJ.

Na výběr máte hned několik způsobů připojení. Klasiku zastupuje analogový audio vstup, USB konektor nebo CD mechanika. Naopak pokud upřednostňujete volnost nebo jen prostě nemáte po ruce vhodný kabel, můžete využít Bluetooth, resp. NFC. S aplikací SongPal pak lze upravovat nastavení, vybírat konkrétní skladby z telefonu či USB nebo pustit další song.

Ani když se chystáte na opravdu velkou akci, nemusíte mít obavy, že by výkon jedné bedny nestačil. A i kdyby, analogový audio vstup umožňuje připojit další reproduktory a funkce Party Chain vytvoří celý zvukový systém na míru.

V záplavě miniaturních přenosných reproduktorů do kapsy je tohle doslova obr. Stačí se podívat na jeho rozměry. Už výška 60 cm a hmotnost 10 kg dává tušit, že uvnitř nebude jen prázdný prostor s několika výběhovými součástkami. Respekt budí především 20cm subwoofer, ale ani dva výškové reproduktory s průměrem 5 cm ostudu neudělají.

Testy a recenze Hi-Fi reproduktoru Sony MHC-V11 dávají hodnocení 92%

Mini Hi-fi systém s moderním designem LG CK43

Mini Hi-fi systém s moderním designem LG CK43

Ať už se rozhodnete pro domácí párty s přáteli nebo sledování oblíbeného filmu na svém televizoru, audio systém z řady LG Xboom vás nezradí. Užijete si bohatý zvuk s vysokým výkonem ukrytým v těle s moderně navrženým designem, takže se reproduktory ve vašem interiéru rozhodně neztratí.

Sami si vyberte, zda chcete poslouchat přes Bluetooth, analogový audio vstup, port USB nebo CD přehrávač. Při propojení s kompatibilními televizory LG se obejdete bez kabelů a hlasitost můžete měnit pomocí televizního ovladače. Je potřeba pouze propojit televizor a reproduktory optickým kabelem a prostřednictvím obrazovky dokončit jednoduché nastavení.

Připojte k audio systému až tři mobilní zařízení a společně vytvářejte hudební playlisty bez přerušení. Nebo model CK43 spárujte s jinými reproduktory s funkcí LG Party System a vychutnejte si opravdu impozantní zvuk.

Audio systém CK43 se vyznačuje moderním designem řady LG Xboom. Pro změnu hlasitosti i pohyb mezi skladbami můžete používat otočné ovladače na přední části horizontální hlavní jednotky.

Testy a recenze Hi-Fi minisystému LG CK43 dávají hodnocení 95%

Mikrosystém s bezdrátovým streamováním hudby Sencor SMC 2100B

Mikrosystém s bezdrátovým streamováním hudby Sencor SMC 2100B

S mikrosystémem Sencor SMC 2100B získáte zábavného společníka, jenž vám zpříjemní relax i domácí práce. Vyniká jak stylovým designem, tak i bohatými možnostmi a dokonce si poradí i s bezdrátovým streamováním hudby. Ideální je přitom pro poslech všech hudebních stylů, o čemž vás přesvědčí i díky integrovanému rádiu.

Zárukou působivého zvukového projevu jsou v tomto případě stereo reproduktory s výkonem 2× 5 W. Ty spolehlivě ozvučí i větší obývací pokoje. Mají bohatou frekvenční odezvu 118 Hz až 16 kHz a hned 5 možností přizpůsobení ekvalizéru – plochý, vážná hudba, pop, rock a jazz.

SMC 2100B nabízí bohaté možnosti. Mikrosystém můžete ovládat pomocí dálkového ovladače, jenž je součástí balení, takže se pro zvýšení hlasitosti nebo přeskočení skladby není nutné ani zvedat z křesla. Hudbu přitom lze přehrávat i z flashdisků díky USB portu a nechybí ani možnost připojení audio zařízení prostřednictvím linkového vstupu, kterým je 3,5mm Jack.

Stejně tak se nabízí i mechanika s podporou CD/MP3/CD-R a CD-RW. Jednou z nejoblíbenějších možností získání hudby pak dozajista bude bezdrátová cesta skrze Bluetooth s dosahem až 20 metrů. A až vás vaše hudební sbírka omrzí, můžete sáhnout po PLL FM tuneru se schopností do paměti uložit až 40 stanic.

Testy a recenze Hi-Fi mikrosystému Sencor SMC 2100B dávají hodnocení 91%

Dvoukanálový stereo HiFi síťový přijímač Denon DRA-800H

Dvoukanálový stereo HiFi síťový přijímač Denon DRA-800H

S novým modelem přijímače Denon DRA-800H se poslech hudby i zážitky z domácího kina dostanou na zcela novou úroveň. Připojit můžete dva páry reproduktorů nebo rozšířit váš systém do druhé místnosti a přes pre-outs poslouchat jiný zdroj v zóně 2.

Aby byl stereo přijímač perfektně vyladěn, použili inženýři společnost Denon pečlivě vybrané Hi-Fi součástky. Za jeho hliníkovým čelním panelem se nachází vlastní diskrétní výkonový zesilovač, symetrický design všech komponentů a OFC transformátor.

Výsledkem je výkon 100 W na kanál, který bohatě uspokojí potřeby kvalitního dvoukanálového systému přijímače. DRA-800H nabízí větší stabilitu pro širokou škálu stojanových a regálových reproduktorů a zajistí vyvážený a kvalitní zvuk.

Volitelný automatický režim ECO pomáhá snižovat spotřebu energie bez ztráty kvality zvuku. Přijímač nabízí rádio FM/DAB+, širokou škálu možností připojení (jako např. vstup Phono), modul Wi-Fi i konektory HDMI.

S přijímačem Denon DRA-800H si můžete vychutnat dokonale věrný zvuk i nejlepší kvalitu obrazu. Vybaven je 32bitovým digitálně-analogovým převodníkem AKM AK4458, který nabízí dekódování zvuku s vysokým rozlišením z několika typů bezztrátových souborů.

Soubory je možné přehrát z paměťových zařízení přes USB vstup na předním panelu nebo přes síťové zdroje. Samozřejmostí je podpora dalších typů souborů, jako jsou MP3 nebo WMA. DRA-800H je vybaven 5 HDMI vstupy a 1 výstupem, které podporují full 4K Ultra HD 60Hz video.

Testy a recenze Hi-Fi síťového přijímače Denon DRA-800H dávají hodnocení 98%

Mikrosystém s internetovým radiem Philips TAM2805

Mikrosystém s internetovým radiem Philips TAM2805

Mikrosystém Philips TAM2805 se postará o to, abyste se doma za žádných okolností nenudili. Váš obývák totiž pod jeho taktovkou zaplaví parádní muzika, jejíž poslech si užijete se vším všudy. Na výběr máte celou řadu moderních funkcí, díky nimž si můžete kdykoliv pustit hudbu či mluvené slovo přesně podle svého gusta.

Těšit se můžete na nejnovější alba svých oblíbených interpretů, raritní nahrávky hudebních legend, ale i klasická a internetová rádia, podcasty či audioknihy. Tento přístroj má zkrátka vážně co nabídnout.

Tento mikrosystém umí pracovat s bezdrátovou technologií Bluetooth. Když jej tak spárujete s chytrým telefonem, tabletem či notebookem, můžete do něj jednoduše streamovat hudbu či mluvené slovo přesně podle svého gusta.

Prostřednictvím mikrosystému Philips TAM2805 si můžete naladit spoustu rádií z celého světa. Umožní vám to vestavěný tuner (rozhlasový přijímač), který dokáže pracovat s technologiemi FM, DAB i DAB+. A aby toho nebylo málo, podporována jsou i moderní internetová rádia a také populární služba Spotify Connect.

Protože Philips TAM2805 disponuje i univerzálním 3,5mm Jack vstupem, můžete k němu snadno připojit celou řadu externích audio zdrojů. Zvuk z CD přehrávače nebo třeba gramofonu si pak vychutnáte z reproduktorů tohoto mikrosystému.

Pokud si tento mikrosystém umístíte do ložnice, určitě oceníte i praktickou funkci budíku. Díky ní se totiž budete moci probouzet za zvuku rádia či nějakého příjemného zvuku.

Testy a recenze Hi-Fi mikrosystému Philips TAM2805 dávají hodnocení 91%

Micro hudební systém Blaupunkt MS30BT

Micro hudební systém Blaupunkt MS30BT

Výkonný micro systém Blaupunkt MS30BT je ideálním zdrojem zvuku do míst, kde není mnoho prostoru, ale přesto si v nich chcete pohodlně přehrát oblíbenou hudbu. I přes své kompaktní provedení zvládne s přehledem přehrávat klasická CD s MP3 soubory stejně dobře, jako MP3 z externích zařízení připojených přes USB, AUX nebo dokonce bezdrátové z chytrých zařízení vybavených rozhraním Bluetooth. Samozřejmostí je pak i digitální FM tuner s pamětí na 30 stanic pro rychlý přístup.

Celkový výkon micro systému je 40 W RMS. Zvuk je možné upravit díky ekvalizéru s 4 předvolbami (Classic, Pop, Rock, Jazz) a pro basové tóny lze zapnout funkci LOUDNESS. Snadno si tak přizpůsobíte zvuk dle aktuálního žánru bez ohledu na to, z jakého zdroje přehráváte.

Využít můžete vrchní mechaniku CD přehrávače s podporou MP3, FM PLL tuner s pamětí na 30 stanic nebo USB port a port AUX pro připojení dalších zařízení na kterých máte uloženou hudbu. Bonusem je rozhraní Bluetooth, díky kterému přehrajete hudbu z chytrých zařízení (smartphony, tablety, apod.) bez použití kabelů pouhým spárováním.

Stejně snadno si lze i vybrat konkrétní skladby, a to využitím numerické klávesnice na přiloženém dálkovém ovládání. Absolutní špičku představuje možnost sestavení vlastního playlistu. Vyberte si písničky ze seznamu, nebo dokonce nastavte opakování pouhých některých částí jediné skladby.

Dřevěná konstrukce reproduktorů a výkonný zesilovač jsou hlavní předností tohoto micro systému. Modrý LED displej zobrazí všechny potřebné informace. Dálkové ovládání pak umožní pohodlnější ovládání celého systému. Napájení je zajištěno standardně z elektrické sítě.

Testy a recenze Hi-Fi mikrosystému Blaupunkt MS30BT dávají hodnocení 90%

Výkonný HiFi mikrosystém Panasonic SC-UX100E

Výkonný HiFi mikrosystém Panasonic SC-UX100E

Panasonic SC-UX100E-K vypadá stejně dobře, jako hraje. Jedná se o vysoce elegantní mikro systém, který dokonale zapadne do interiéru a probudí ho k životu svým čistým a dokonale hutným zvukem. Celý design je upraven matnou povrchovou úpravou a je zároveň oživen designovým modrým podsvícením hlavní jednotky.

Soustava je dále vybavena širokou škálou předvoleb ekvalizéru, takže se můžete více bavit poslechem hudby všech různých žánrových skupin (Rock, Salsa a další). Mimo jiné můžete také využít režim Fotbal, se kterým je sledování sportovních utkání hned zábavnější a hlavně mnohem více reálnější. Vyberte si jednoduše zvuk přesně podle přehrávaného obsahu.

Systém disponuje CD přehrávačem, FM tunerem s podporou RDS a USB portem, přes který k němu můžete připojit mp3 přehrávače, smartphony nebo flashky, které nepodporují Bluetooth. Díky všem těmto možnostem můžete poslouchat svou oblíbenou hudbu podle chuti, nálady a potřeb.

DJ Jukebox se postará o vaší zábavu tím, že hraje skladby z USB v režimu Mix Play a aplikace MAX Juke vám umožní snadno, rychle a velmi intuitivně ovládat váš zážitek z poslechu. Stačí aplikaci nainstalovat na váš mobilní telefon nebo tablet a převzít tak kontrolu nad přehráváním hudby a nastavením zařízení.

Pouštějte si svou oblíbenou muziku z vašeho počítače, tabletu nebo telefonu na plno přes tento systém. Díky rozhraní Bluetooth můžete systém jednoduše spárovat s jakýmkoliv zařízením a přehrávat si tak vaši oblíbenou hudbu.

Testy a recenze Hi-Fi mikrosystému Panasonic SC-UX100E dávají hodnocení 95%