Tipy na nejprodávanější a nejlepší herní grafické karty

Grafické karty jsou součástí každého počítače a vybrat tu správnou není jednoduché, proto představíme nejprodávanější a nejlepší herní grafické karty na trhu. Jsou důležité nejen ve stolních počítačích, ale taky v noteboocích.

Hlavním úkolem grafické karty je zvýšit grafický výkon počítače či notebooku. Jedná se o lepší zpracování grafiky tím, že je podstatně rychlejší a zároveň plynulejší obraz. Nejde jen o počítačové hry, ale i zpracování videa a ostatní multimédia.

Pokud máte v plánu hrát náročné počítačové hry, tak je výkonná grafická karta vlastně základ. Souvisí to zejména s plynulostí a kvalitou obrazu při hraní. Zároveň musíte brát ohled na to, aby zvolený model byl kompatibilní s daným stolním počítačem či notebookem.

Obecně se grafické karty dělí na integrované a dedikované. Integrovaná používá operační paměť počítače a jedná se zpravidla o levnější variantu. Naopak dedikovaná má vlastní video paměť a bývá tím pádem i výkonnější.

Někdo potřebuje vylepšit počítač, aby mohl hrát náročné hry plynule a bez sekání. Jiní zase potřebují zpracovat náročná videa ve vysokém zobrazovacím rozlišení. Proto grafické karty dále dělíme na tři typy na základě jejich využití.

Grafické karty pro kancelářské využití
Pokud počítač používáte pro běžné kancelářské činnosti, tak nebudete mít velké nároky na výkon grafické karty. Postačí výkon integrované grafické karty, která je obvykle nedílnou součástí hlavně notebooků, ale i u stolních počítačů.

Grafické karty pro počítačové hry
Úplně jiné parametry bude mít grafická karta určená pro počítačové hráče. Taková by měla mít dostatečný výkon pro plynulé hraní her, abychom si co nejvíce užili vynikajícího herního zážitku. O to se starají především výkonné grafické čipy, dobré chlazení a vyšší paměť.

Grafické karty pro profesionální použití
Specifickou kategorií jsou grafické karty pro profesionální užití. Většinou se jedná o náročné zpracování videa, nebo různé programy designerů či architektů. Tyto karty nabízí vysoký grafický výkon.

Kvalitní a levné herní grafické karty můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Elektronika

Další důležité parametry při výběru grafické karty jsou

Grafický čip – jde o základní stavební kámen celého výkonu
Paměť – jedná se o velikost grafické paměti
Chlazení – nejčastěji se setkáte s pasivním a aktivním chlazením
Hlučnost – je udávána v decibelech pod zkratkou dB
Spotřeba – udává celkovou spotřebu ve wattech
Frekvence jádra – je dalším výkonnostním parametrem udávaným v MHz

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší herní grafické karty letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné grafické karty, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Herní grafická karta Sapphire Radeon NITRO+ RX 6800 16G OC Gaming

Herní grafická karta Sapphire Radeon NITRO+ RX 6800 16G OC Gaming

Sapphire NITRO+ Radeon RX 6800 zobrazuje 4K herní výkon v živém a dechberoucím zobrazení pro vylepšený zážitek z hraní. AMD Radeon RX 6800 grafické karty jsou poháněné AMD RDNA 2 architekturou, 128 MB Infinity Cache a 16 GB dedikované GDDR6 paměti.

Karta využívá nejnovější design pasivního chladiče, který snižuje tření vzduchu při průchodu kartou a centralizuje jeho tok, pro optimální odvod tepla a téměř neslyšný chod. Zcela nový design hybridních ventilátorů kombinuje tichý chod a silný průtok vzduchu. Neuvěřitelné ARGB osvětlení na kartě umožňuje přizpůsobení karty vašemu stylu a zbytku sestavy, pomocí softwaru Sapphire TriXX.

AMR Radeon RX 6000 série grafických karet vás vtáhne do akce s pohlcujícími herními technologiemi a podporou pro DirectX 12 Ultimate. Zažijte hraní s realistickým osvětlením, stíny a odrazy, spolu s bohatými detaily, díky DirectX Raytracing (DXR), stínování s proměnnou rychlostí (VRS) a AMD FidelityFX funkcemi, optimalizovanými pro AMD RDNA architekturu.

AMD RDNA 2 architektura je ještě efektivnější, než kdy dříve, s představením AMD Infinity Cache. Zcela novou úrovní mezipaměti, která umožňuje výkon s vysokou propustností při nízkém odběru energie a nízké odezvě. Tato globální mezipaměť je přístupná celému grafickému jádru a umožňuje tak okamžitý přístup k datům.

Testy a recenze herní grafické karty Sapphire Radeon NITRO+ RX 6800 dávají hodnocení 93%

Herní grafická karta Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6G

Herní grafická karta Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6G

Společnost Gigabyte přináší na trh svou vysoce výkonnou herní grafickou kartu GeForce GTX 1660 SUPER OC. Karty GeForce GTX přinášejí ultimátní PC herní zážitek. Poháněna NVIDIA Turing GPU architekturou, karta verze „Super“ nabízí 6 GB GDDR6 paměti a celou řadu oblíbených NVIDIA funkcí.

Chlazení WindForce 2X nabízí 2x ventilátor s unikátním designem lopatek, alternující směrem otáčení a kompozitní heatpipes s přímým dotekem s čipem, které spolu přinášejí efektivní způsob odvodu tepla pro vyšší výkon při nižších teplotách.

Upravujte frekvenci, napětí, otáčky větráčků, LED osvětlení a OSD nastavení dle vašich preferencí. Toto intuitivní rozhraní vám umožní nastavení a sledování těchto hodnot v reálném čase.

Jedná se o vysoce výkonnou herní grafickou kartu, která umožňuje hraní virtuální reality. Pro připojení k základní desce vyžaduje PCIe 3.0 slot. Grafický procesor využívá architekturu Turing. Dosahuje frekvence až 1830 MHz (Boost). Nabízí 6 GB paměti typu GDDR6.

Testy a recenze herní grafické karty Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC dávají hodnocení 100%

Herní grafická karta MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X

Herní grafická karta MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X

Společnost MSI přináší na trh svou vysoce výkonnou herní grafickou kartu GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X. Tato ikonická série s designem dvou ventilátorů kombinuje černou a šedou s překrásnými RGB efekty.

Karty GeForce GTX přinášejí ultimátní PC herní zážitek. Poháněna NVIDIA Turing GPU architekturou, karta verze „Super“ nabízí 6 GB GDDR6 paměti a celou řadu oblíbených NVIDIA funkcí.

Tato 7 generace slavného MSI TWIN FROZR chladícího designu přináší nejpokročilejší technologii pro ultimátní chladící výkon. Nabízí ventilátory TORX 3.0 kombinované s průlomovými aerodynamickými schopnostmi. To znamená stabilní výkon a tichý zážitek díky nízkým teplotám.

MSI Afterburner je světově nejuznávanější a nejrozšířenější službou pro grafické karty určenou k přetaktování, která vám dává plnou kontrolu nad vaší grafickou kartou. Poskytuje také neuvěřitelně detailní přehled o hardwaru a je dodáván s některými dalšími funkcemi, jako profily ventilátorů, benchmarking a záznam videa. MSI Afterburner je k dispozici zcela zdarma a může být použit se všemi značkami grafických karet.

NVIDIA Ansel je výkonný fotografický režim, díky kterému můžete pořizovat nádherné fotografie během hraní. Nyní můžete zachytit a sdílet své nejúžasnější herní zážitky v super rozlišení, v rozsahu 360°, s technologií HDR a jako stereoskopické fotografie.

Zachyťte každý detail na gigapixelových screenshotech – až do 33násobku rozlišení 1080p. Prozkoumejte fotografie s vyhlazenými hranami a ostřejšími detaily, pak je převzorkujte a vytvořte si dekorace na zeď, plakáty nebo tapety na plochu ve velmi vysoké kvalitě.

Testy a recenze herní grafické karty MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X dávají hodnocení 100%

Herní grafická karta Gainward GeForce RTX 2060 Super Ghost 8GB

Herní grafická karta Gainward GeForce RTX 2060 Super Ghost 8GB

Společnost Gainward přináší na trh svou vysoce výkonnou herní grafickou kartu ze série Ghost. Karty GeForce RTX přinášejí ultimátní PC herní zážitek. Poháněny NVIDIA Turing GPU architekturou a revoluční RTX platformou, RTX grafické karty s sebou přinášejí ray tracing v reálném čase, umělou inteligenci a programovatelné stínování.

Varianta „Super“ poskytuje výrazně lepší výkon oproti svým klasickým protějškům. Nabízí více CUDA jader, vyšší frekvenci a 8 GB GDDR6 paměti.

NVIDIA Ansel je výkonný fotografický režim, díky kterému můžete pořizovat nádherné fotografie během hraní. Nyní můžete zachytit a sdílet své nejúžasnější herní zážitky v super rozlišení, v rozsahu 360°, s technologií HDR a jako stereoskopické fotografie.

Zachyťte každý detail na gigapixelových screenshotech – až do 33násobku rozlišení 1080p. Prozkoumejte fotografie s vyhlazenými hranami a ostřejšími detaily, pak je převzorkujte a vytvořte si dekorace na zeď, plakáty nebo tapety na plochu ve velmi vysoké kvalitě.

Expertool II je obslužný program pro grafické karty, jenž umožňuje ovládání otáček větráčků a možnost uložení nastavení do BIOSu. Mějte tak kartu GeForce RTX 2060 Super vždy pod kontrolou.

Testy a recenze herní grafické karty Gainward GeForce RTX 2060 Super Ghost dávají hodnocení 95%

Herní grafická karta Sapphire Radeon PULSE RX550 4GB

Herní grafická karta Sapphire Radeon PULSE RX550 4GB

Společnost Sapphire přináší na trh novou grafickou kartu s označením Radeon PULSE RX 550, která uživateli nabízí 4 GB GDDR5 paměti, 128-bit sběrnici a podporu DirectX 12.

Technologie AMD Eyefinity, umožňuje rozšíření plochy na více monitorů. Při hraní se tak obraz rozšíří na všechny monitory a dodá tak silnější a realističtější zážitek ze hry. Rozhraní DirectX 12 umožňuje přístup k novým vizuálním efektům a lepším zobrazovacím technikám, které zajišťují mnohem živější zážitek z her než doposud.

Nikdy nebylo snazší připojit a používat externí grafickou kartu Radeon. Díky technologii AMD XConnect, lze snadno propojit boxy kompatibilní s grafickými kartami Radeon s kompatibilními ultra tenkými notebooky či 2v1 notebooky pomocí Thunderbolt 3 stejně, jako byste připojovali Flash paměť do USB.

High Dynamic Range (HDR) je nejmodernější technologie pro hráče a zapálené milovníky filmů, kterým velmi záleží na zobrazovací kvalitě jejich televizoru či monitoru. Je vytvořena podle ostrosti lidského zraku a výrazně rozšiřuje škálu barev a kontrastní poměr, které může ukázat kompatibilní monitor.

HDR Ready hry a filmy přehrávané na HDR monitoru vypadají výrazně ostré, barevné, živé s vylepšeným kontrastem a sofistikovaným odstínem oproti i tomu nejoslnivějšímu SDR zobrazení.

Testy a recenze herní grafické karty Sapphire Radeon PULSE RX550 dávají hodnocení 94%

Extrémně výkonná herní grafická karta MSI GeForce RTX 3090 GAMING X TRIO 24G

Extrémně výkonná herní grafická karta MSI GeForce RTX 3090 GAMING X TRIO 24G

Společnost MSI přináší na trh svou extrémně výkonnou herní grafickou kartu ze série GAMING. Grafické karty GeForce RTX řady 30 přinášejí špičkový výkon pro hráče i tvůrce. Pohání je architektura Ampere – 2. generace architektury NVIDIA RTX – s novými jádry RT, jádry Tensor a multiprocesory pro streamování, která poskytuje nejrealističtější ray-tracovanou grafiku a špičkové funkce umělé inteligence.

Nejnovější iterace ikonické MSI GAMING série opět přináší vysoký výkon, nízkou úroveň hluku a vzhled, které hardcore hráči uznávají a kterým věří. Nyní si i vy můžete užívat všech vašich oblíbených her s výkonnou grafickou kartou, která zůstane chladná a tichá.

TRI FROZR 2 chladící systém byl vytvořen pro účinnost. Očekávejte perfektní rovnováhu chladu a ticha pro více zábavy během nekonečného hraní. TORX FAN 4.0 ventilátory jsou vystavěny na spolupráci, s páry čepelí spojených dohromady venkovním prstencem, který je zaměřen na průtok vzduchu.

Pasivní chladič byl vylepšen, aby poskytl větší plochu a vedl vzduch tam, kde je nejvíce zapotřebí. Wave-curved 2.0 okraje žebření narušují nechtěné zvuky, vytvářené průtokem vzduchu a dosahují tak snížení vytvářeného hluku.

Exkluzivní software Dragon Center společnosti MSI vám pomůže dostat co nejvíce z vašich MSI produktů. Monitorujte, upravujte a optimalizujte v reálném čase pomocí pár kliknutí.

NVIDIA DLSS 2.0 je průlomové renderování pomocí umělé inteligence, které zvyšuje snímkovou frekvenci 1,5x (a více) s nekompromisní kvalitou obrazu – to vše pomocí dedikovaných jader Tensor umělé inteligence v GeForce RTX.

To vám dává výkonnostní rezervu pro ještě vyšší herní nastavení a rozlišení, které vám zajistí neuvěřitelný vizuální zážitek. Revoluce v podobě umělé inteligence vstoupila do her.

Posuňte své kreativní projekty na novou úroveň díky grafickým kartám GeForce RTX řady 30. Přinášejí akceleraci pomocí umělé inteligence v nejlepších kreativních aplikacích. Opírají se o platformu NVIDIA Studio obsahující dedikované ovladače a exkluzivní nástroje. A jsou konstruovány k odvádění výkonu v rekordním čase.

Ať už renderujete složité 3D scény, upravujete video v rozlišení 8K nebo živě streamujete s nejlepším kódováním a kvalitou obrazu, grafické karty GeForce RTX vám poskytnou výkon, který vám nebude bránit v kreativním rozletu.

Testy a recenze herní grafické karty MSI GeForce RTX 3090 GAMING X TRIO dávají hodnocení 100%

Výkonná herní grafická karta ASUS GeForce CERBERUS GTX1050TI O4G

Výkonná herní grafická karta ASUS GeForce CERBERUS GTX1050TI O4G

Asus GeForce GTX 1050 Ti Cerberus je vysoce výkonná grafická karta, která byla vytvořena s vylepšenou spolehlivostí a herním výkonem pro non-stop herní akci. Karta je testována na maximum s nejnovějšími hrami a prochází řadou zkoušek spolehlivosti.

GeForce GTX 1050 Ti je výkonná herní grafická karta, využívající architekturu NVIDIA Pascal, paměť typu GDDR5 a podporující DirectX 12, který vám zajistí ty nejrychlejší, nejplynulejší a energeticky nejvýhodnější herní zážitky.

Dvojice optimalizovaných ventilátorů, pečlivě vybraných inženýry Asus poskytuje 2x větší chladící výkon. Větráčky v této kartě mají certifikaci IP5X a garantují tak zvýšenou odolnost proti prachu pro lepší spolehlivost a životnost.

Všechny grafické karty ASUS jsou nyní tvořeny za pomoci technologie Auto-Extreme. Tato technologie zajišťuje konzistentní kvalitu grafické karty stejně jako vylepšený výkon a životnost.

Společnost Asus přináší aplikace GPU Tweak II a XSplit Gamecaster. GPU Tweak II vám nabídne intuitivní rozhraní, které vám pomůže s modifikacemi frekvence, napětí, výkonu větráčků a mnoho dalšího. Ty si pak můžete uložit na svůj profil a podle potřeby na něj přepnout.

XSplit Gamecaster je aplikace pro tvůrce herních videí. Kromě možnosti personalizace vysílaného okna (přidání vašeho loga, obrázku či facecamu), vám umožní ukázat vašemu publiku, co se chystáte udělat, označit důležitá místa na obrazovce, nebo jim prostě jen tak začít kreslit. Součástí je také beta verze jednoduchého editoru videa.

Testy a recenze herní grafické karty ASUS GeForce CERBERUS GTX1050TI O4G dávají hodnocení 98%

Výkonná herní grafická karta Sapphire Radeon PULSE RX 5600 XT BE 6G

Výkonná herní grafická karta Sapphire Radeon PULSE RX 5600 XT BE 6G

Společnost Sapphire přináší na trh vysoce výkonnou grafickou kartu Radeon PULSE RX 5600 XT BE 6G. AMD Radeon RX 5600 XT série grafických karet je poháněna RDNA architekturou pro vynikající výkon a skvělou účinnost za rozumnou cenu. Jsou vybaveny 6 GB GDDR6 vysokorychlostní paměti a podporou PCI Express 4.0 rozhraní, které přináší dvojnásobnou šířku pásma.

Chlazení Dual-X společnosti Sapphire je poháněné dvěma masivními tichými větráčky a nejmodernějším designem chladiče. Speciální tvar lopatek 95 mm větráčků zajišťuje lepší průtok vzduchu a lepší pokrytí chladiče při nižší úrovni hluku oproti standardním chladícím designům.

Radeon RX 5600 série grafických karet je poháněna RDNA architekturou, která je srdcem pokročilého 7nm výrobního procesu společnosti AMD. RDNA přináší zcela přepracované výpočetní jednotky, poskytující neuvěřitelný výkon a nové instrukce, lépe uzpůsobené pro vizuální efekty. Více-úrovňová mezipaměť umožňuje snížení odezvy.

Buďte připraveni na brilantní HDR hraní s Radeon. Užijte si barevný HDR obsah, přičemž se zbavíte trhání obrazu a zasekávání pro ničím nerušené hraní. Karta je připravena pro tuto technologii, která nabízí nízkou kompenzaci snímkové frekvence, nízkou odezvu, plug and play a HDR.

Testy a recenze herní grafické karty Sapphire Radeon PULSE RX 5600 XT BE dávají hodnocení 99%