rakovina plic

Zdraví

Varovné příznaky rakoviny, o kterých se domníváme, že nejsou nebezpečné

Rakovina se dnes stala běžnou příčinou úmrtí. Vědci přišli s významnými zlepšeními v léčbě a prevenci rakoviny. Včasné odhalení jakýchkoli příznaků rakoviny je velmi důležité, protože léčba nejlépe funguje v počátečních stadiích. Je tedy důležité sledovat jakékoli neobvyklé změny ve vašem těle.

Read More
Zdraví

Rakoviny způsobené pasivním kouřením a jejich příznaky

Pasivní kouření je vdechování kouře, který produkuje kuřák (hlavní proud kouře) nebo zapálený konec tabákového výrobku, jako je doutník, dýmka nebo vodní dýmka (vedlejší proud kouře). Pasivní kouření je každoročně příčinou mnoha úmrtí na srdeční choroby a značného počtu úmrtí na rakovinu plic.

Read More
Zdraví

Bolest na hrudi: Běžné příčiny bolesti a možnosti léčby

Bolest na hrudi má mnoho příčin, například problémy se srdcem, plícemi nebo trávicím ústrojím. Některé příčiny jsou život ohrožující, jiné nikoli. Lékař může zjistit příčinu bolesti na hrudi a uklidnit vás. Léčba bolesti na hrudi může zahrnovat léky nebo operaci.

Read More
Zdraví

Způsoby, jak si udržet zdravé a silné plíce

Naše plíce nám umožňují dýchat a my máme často tendenci ignorovat jejich zdraví. Většinou nevíme, jak podpořit dobré zdraví našich plic, a nevíme přesně, co je třeba udělat. Byly provedeny výzkumy o tom, jak udržet naše plíce zdravé a silné, a poukázaly na několik důležitých a jednoduchých opatření.

Read More