Varovné signály, které naznačují, že vaše tělo potřebuje detoxikaci

Nešťastnou pravdou o životě v dnešním světě je, že před množstvím toxinů prostě neuniknete. Jídlo, které jíte, a voda, kterou pijete, jsou zpracovány chemickými látkami, zatímco vzduch je plný znečištění z vozidel a průmyslu.

Chemikálie také běžně používáme v podobě čisticích prostředků, kosmetiky, barev a laků. I když se jedná o vnější zdroje toxinů, stres, úzkost a emocionální vzestupy a pády moderního životního stylu, nakonec vytvářejí více volných radikálů ve vašem těle.

Lidské tělo je naštěstí uzpůsobeno k odpuzování, ničení nebo vyplavování toxinů. Vyvinulo si mechanismy, jako je vyprazdňování, močení, pocení a pláč, aby se vypořádalo s hromaděním toxinů v těle.

Většina lidí se domnívá, že tělo čas od času potřebuje detoxikační proces, aby posílilo celkové zdraví a bojovalo proti různým nemocem. Pravdou je, že tělo je prostě zahlceno množstvím toxinů, se kterými se musí denně vypořádat. A detoxikace, která obvykle spočívá v jednoduché přirozené stravě a v pití velkého množství vody, pomáhá tělu vrátit se do přirozeného stavu.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Jak tedy poznáte, že je vaše tělo pod tlakem všech těch toxinů? No, existuje několik signálů, které vaše tělo vysílá, pokud jste ovšem ochotni je postřehnout a naslouchat jim. Ačkoli se tyto signály mohou zdát banální, jejich ignorování může později vést ke zdravotním problémům. Zde je 8 varovných signálů, na které je třeba si dávat pozor.

Bílý nebo žlutý jazyk

Světle červený nebo jasně růžový jazyk je známkou dobrého zdraví. Pokud je na jazyku nadbytek žlutého nebo bílého povlaku, znamená to, že je třeba okamžitě provést detoxikaci organismu. Zápach z úst je také dalším způsobem, jak můžete zjistit, zda jste přetíženi toxiny.

Kožní problémy

Vaše pokožka je přímým ukazatelem zdraví vašich střev. Pokud zjistíte, že vaše pokožka je stále suchá a náchylná k vyrážkám nebo k výskytu akné, může to znamenat, že ve vašem těle je nadbytek toxinů, které je třeba vyplavit.

Problémy se žlučníkem

Pokud je žluč uvolňovaná z jater do žlučníku příliš koncentrovaná, je v těle vysoký obsah toxinů. To vede k ucpání žlučníku a zvyšuje se riziko vzniku žlučových kamenů.

Ucpané dutiny

Znečištění způsobuje záněty citlivých vedlejších nosních dutin, což je důvod, proč jsou dnes problémy s dutinami tak časté, zejména v přeplněných městech. Detoxikace vám může pomoci zmírnit ucpání nosních dutin.

Přehřátí

Příliš mnoho toxinů v těle více zatěžuje vaše srdce, což vede k projevům známým jako „přehřátí“. V podstatě se zvyšuje tělesné teplo, což způsobuje, že se častěji a více potíte, protože pocení je přirozený mechanismus pro ochlazování těla, který také pomáhá odstraňovat toxiny.

Břišní tuk

Obezita se v moderní společnosti stala běžným zdravotním problémem. Hlavní příčinou je špatná strava a životní styl, ale svou roli mohou hrát i toxiny. Hromadění toxinů v těle způsobené stresem, úzkostí, negativními emocemi, hněvem a každodenními problémy, může ovlivnit schopnost těla regulovat hladinu glukózy a cholesterolu. To může vést k hromadění tuků kolem pasu.

Nespavost

Nemůžete dobře spát? Může to být způsobeno toxiny ve vašem těle. Toxiny snižují množství melatoninu uvolňovaného tělem, který slouží jako signál pro spánek. To může být příčinou toho, že v noci zůstáváte dlouho vzhůru nebo se cítíte neklidní.

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy jsou dobrým ukazatelem nerovnováhy ve vašem organismu. Pokud nemáte problémy s migrénou, ale přesto trpíte bolestmi hlavy, může to být způsobeno tím, že vaše tělo obsahuje větší množství toxinů. Detoxikace může pomoci tyto toxiny z těla odstranit.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Batista Weight , Zee News , Health Kart