Zázvor a 6 kosmetických výhod zázvoru pro vaši pleť a vlasy

Zázvor se jako přírodní lék těší kultovnímu postavení. Zázvor je zmiňován všude, od starých čínských písem až po tradiční ájurvédské postupy. A to z dobrého důvodu! Bylo prokázáno, že pomáhá léčit podrážděné břicho, nachlazení, bolesti svalů, a dokonce snižuje riziko srdečních onemocnění. Pokud však stále nejste přesvědčeni o tom, že byste tuto skromnou bylinku měli používat, přicházíte o spoustu výhod pro vaši pleť a vlasy. Zde je důvod, proč byste měli zázvor zařadit do své kosmetické rutiny.

Kvalitní a přírodní přípravky na pleť a vlasy můžete koupit zde: Notino.cz  *  Fann.cz  *  Elnino.cz  *  ProdejParfemu.cz

Zpomaluje příznaky stárnutí

Zázvor je plný látek proti stárnutí, zejména antioxidantů. To je důležité pro prevenci jakéhokoli poškození volnými radikály a počátečních známek stárnutí. Jeden konkrétní antioxidant známý jako gingerol pomáhá zpomalovat rozpad kolagenu. Vrásky a povislá kůže jsou důsledkem bílkoviny kolagenu, která s přibývajícím věkem začíná ubývat.

Jak na to: Můžete si dvakrát denně po dobu 5-6 týdnů potírat obličej plátkem zázvoru. Případně můžete také ráno vypít šálek horké vody se zázvorem a medem, abyste z těla vyplavily toxiny.

Snižuje případné zabarvení

Pozorujete na svém obličeji bílé nebo světlé skvrny? Zázvor je starodávný prostředek k léčbě těchto hypopigmentovaných jizev. Díky svým antioxidačním vlastnostem dokáže vyrovnat tón pleti a zlepšit její strukturu.

Jak na to: Na světle zbarvená místa můžete na 10 minut jemně přiložit kousek čerstvého zázvoru. Další možností je namočit vatový tampon do zázvorové šťávy a nanést ji na obličej. Pokud chcete něco silnějšího, vymačkejte trochu zázvorové šťávy do běžné pleťové masky.

Léčba akné

Pokud se potýkáte s akné a nechcete riskovat podráždění pleti komerčními produkty s obsahem chemikálií, obraťte se na blahodárný zázvor. Je plný protizánětlivých látek, což je důvod, proč je skvělý v boji proti pupínkům. Šťáva dokáže snížit otoky a zarudnutí způsobené akné. Také díky svým antiseptickým vlastnostem dokáže snížit hromadění bakterií na pokožce a v pórech. Zázvor je skvělou volbou zejména pro ty, kteří mají citlivou pleť.

Jak na to: Zředěnou zázvorovou šťávu můžete nanést přímo na pupínky nebo na postižená místa přiložit zázvorový čajový sáček.

Působí proti celulitidě

Věřte nám, že celulitidu má každý. A přestože na celulitidu neexistuje jednoznačný lék, zázvor může pomoci její výskyt snížit. Jak? Díky své schopnosti podporovat krevní oběh. Studie ukazují, že celulitida může být způsobena poklesem krevního oběhu, což může vést k rozpadu kolagenu.

Jak na to: Peeling proti celulitidě připravíte smícháním cukru, olivového nebo mandlového oleje, 2 lžic čerstvě nastrouhaného zázvoru a citronové šťávy. Tímto peelingem si pravidelně během sprchování drhněte stehna a hýždě.

Podporuje růst vlasů

Chcete mít dlouhé vlasy, ale zdá se, že vám nerostou dál než do určitého bodu? Ájurvédští guruové doporučují zázvor, aby vám vlasy rostly. Dokáže stimulovat pokožku hlavy díky své schopnosti zvyšovat krevní oběh.

Jak na to: Přidejte čerstvě nastrouhaný zázvor do kokosového nebo jojobového oleje a vmasírujte jej do pokožky hlavy. Nechte 30 minut působit a poté smyjte jemným šamponem. Tento postup provádějte jednou týdně. Zkuste také přidávat trochu zázvoru do všech jídel, abyste získali zdravou dávku vitamínů a minerálů, které nakonec vyživí i vaše vlasy!

Bojuje proti lupům

Máte problémy s lupy? Antiseptické vlastnosti zázvoru jsou přesně to, co vaše vlasy potřebují. Čistí pokožku hlavy, zabraňuje růstu kvasinek nebo plísní a snižuje případné svědění s nimi spojené.

Jak na to: Smíchejte kousky zázvoru s olivovým nebo sezamovým olejem. Vmasírujte jej do vlasů a nechte působit 20 minut. Umyjte je jemným šamponem.

Teď, když jste vybaveni znalostmi o tom, jak mocný je zázvor, zásobte svůj dům vždy zázvorem!