Jednoduchá čistící obličejová maska proti akné

Snem každé ženy je mít krásnou, čistou a zářivou pleť a jsou za kosmetické přípravky ochotny utratit tisíce korun.

Snad každá žena vyzkoušela mnoho kosmetických produktů, aby zjistila který je pro její pleť nejvhodnější. Přitom některé ženy a dívky neváhají utratit za kosmetiku a ověřené přípravky spousty peněz.

Množství kosmetických přípravků na trhu obsahuje zpravidla látky, které mohou z dlouhodobého hlediska způsobit více škody. Navíc se často stává, že je naše pokožka návyková a jakmile přestanete produkt používat, pokožce se vrátí původní vzhled. Je spousty krému a masek na obličej proti akné, ale jakmile přestanete daný přípravek používat, tak pleť ztmavne a akné se objeví ještě silněji.

Samozřejmě, že to neplatí o všech přípravcích a obličejových maskách proti akné. Je mnoho kosmetických produktů, které pleti pomohou a nezpůsobují žádnou závislost. Určitě mezi takové oblíbené pleťové masky a kosmetické přípravky proti akné patří přírodní produkty, nebo jednoduché obličejové masky domácí výroby.

Kosmetické společnosti pro lepší prodeje používají marketingových akcí, které zvyšují ceny kosmetických produktů. Opravdu to neznamená, že drahý kosmetický výrobek je automatický to nejlepší co můžeme pro svou pleť a pokožku udělat. Ale někdy snadno dostupné a levnější produkty mohou poskytnout stejné, nebo ještě lepší výsledky a účinky pro pleť a pokožku.

Využitím a mícháním přírodních produktů si můžeme vyrobit dokonalý přípravek, který nejlépe vyhovuje naším potřebám. Následující recept na čistící prostředek na obličej nám poskytne potřebnou čistící sílu, která pleti a pokožce prospěje a nevysušuje.

Tato domácí čistící směs na obličej proti akné má pouze dvě ingredience, které si můžete namíchat doma.

Složení čistícího přípravku proti akné:

Jedlá soda
Kokosový olej

U tohoto jednoduchého receptu nejsou stanoveny žádné poměry ingrediencí, takže si přípravek můžete přizpůsobit podle typu pokožky. Lidé s více citlivou pletí a pokožkou by měli použít poměr surovin 2:1, takže dva díly kokosového oleje oproti jednomu dílu jedlé sody. Naopak lidé s běžnou a méně citlivou pokožkou by měli používat poměr kokosového oleje a jedlé sody 1:1

Do misky si nasypejte dané množství jedlé sody a přidejte kokosový olej. Nyní pořádně promíchejte a nezapomeňte rozdrtit všechny větší kousky jedlé sody. Po důkladném promíchání kokosového oleje a jedlé sody naneste masku na obličej. Nechejte obličejovou masku proti akné 20 až 30 minut působit a potom plaťovou masku opláchněte teplou vodou a osušte měkkým ručníkem.

Používejte pleťovou masku proti akné pravidelně a velmi brzy uvidíte perfektní výsledky. Navíc je táto čistící maska proti akné velice levná a šetrná k vaši pleti a pokožce.

Pro lepší pleť používejte kvalitní kosmetiku od ověřených obchodů zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása