Krásné vlasy díky přírodním maskám

Pokud jsou vaše vlasy slabé, poškozené, bez lesku, zkrátka jim něco chybí, existuje mnoho způsobů, jak jim pomoci. Připravte si některou z následujících masek a určitě budete výsledkem velice překvapeni. Krásné vlasy nejsou jen otázkou předražených výrobků z reklam.

Základní suroviny pro výrobu masek a zábalů na vlasy:

  • vaječný žloutek – lipidy a bílkoviny důležité pro výživu a posílení vlasů, hydratační účinek
  • vaječný bílek – proteiny zpevňující a posilující strukturu vlasů, dodává objem

Poznámka: Pro normální vlasy můžete bez problémů použít celé vajíčko. Na suché a lámavé vlasy aplikujte pouze žloutky, naopak na mastné vlasy jsou vhodné samotné bílky.

  • med – cukry s antibakteriálním účinkem
  • citrónová šťáva – pozitivní vliv na pevnost vlasu, způsobuje lesk
  • rostlinné oleje – ideální pro suché vlasy, uzamykají vlhkost
  • tvarohbílý jogurt a mléko – hydratace a zjemnění vlasů
  • káva – podpora růstu vlasů a prokrvení vlasové pokožky, nedoporučuje se používat na světlé vlasy – barví

Kávová maska: Smíchejte tvaroh, lžíci oleje a šálek kávy, vetřete do suchých vlasů a nechte minimálně 20 minut působit.

Pár tipů pro výrobu masek a zábalů na vlasy:

Podpora růstu vlasů – nastrouhejte zázvor a přelijte horkou vodou, nechte chvilku vyluhovat a poté  vetřete do vlasů a pokožky hlavy ( nechte působit přibližně 10 minut ).

Lesklé vlasy – smíchejte lžíci medu s bílým jogurtem a naneste na vlhké vlasy. Po 15 minutách opláchněte a vlasy zabalte do ručníku.

Roztřepené konečky – olivový olej vetřete do konečků vlasů, vlasy omotejte potravinářskou fólií a nechte alespoň 20 minut působit. Opláchněte teplou vodou a nechte vlasy uschnout ( bez fénu! ). K dosažení účinku je vhodné tento zábal alespoň po dvou týdnech opakovat.

Slabé a lámavé vlasy – připravte si směs z deci piva a vajíčka a naneste na vlhké vlasy. Vlasy zabalte do ručníku a nechte působit. Po 20 minutách vlasy umyjte a nechte uschnout.

Mastné vlasy – 5 hrstí čerstvých kopřiv zalijte litrem vody a přiveďte k varu, odstavte a nechte hodinu louhovat. Poté přeceďte a přidejte lžíci octa. Použijte jako oplach po umytí vlasů běžným způsobem.

Vlasy s lupy – šťávu z jednoho citrónu smíchejte s litrem teplé vody a vmasírujte do pokožky hlavy a do vlasů. Takto nechte působit zhruba 20 minut a opláchněte studenou vodou.

Pro lepší pleť používejte kvalitní kosmetiku od ověřených obchodů zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása