Microblading pokožky hlavy: Trend v boji proti vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů trápí muže i ženy bez ohledu na příčinu. Ztráta vlasů, bez ohledu na pohlaví, může být zničující pro sebevědomí a emocionální pohodu.

S dnešní vyspělou technologií však existuje mnoho technik, které lze využít k zakrytí problémů s řídnutím nebo vypadáváním vlasů.

Jedním z takových postupů je tzv. microblading vlasové pokožky. Microblading, který je populární pro plnější a silnější obočí, je technika tetování, která vyplní nebo přetvoří obočí nakreslením drobných čar, které vypadají jako jednotlivé chloupky.

Podobně se stejná technika v poslední době používá i pro ty, u nichž se hned od počátku objevují řídnoucí chloupky.

Kvalitní a přírodní přípravky na vlasy můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Krása

Podívejme se podrobněji na to, co se děje při proceduře microbladingu pokožky hlavy.

Microblading pokožky hlavy: Co to vlastně je?

Stejně jako každý běžný postup tetování, i microblading pokožky hlavy provádí tatéři nebo vlasoví specialisté, kteří před provedením této techniky potřebují několikaměsíční školení.

Nejdůležitější součástí microbladingu pokožky hlavy je sladění pigmentu s přirozenou barvou vlasů daného jedince.

Jehly používané při této technice jsou mnohem menší (přibližně třikrát) než běžné tetovací jehly a zákrok se provádí zcela ručně.

To umožňuje tatérovi nebo vlasovému specialistovi kreslit jemné tahy připomínající vlasy, díky čemuž vypadají téměř přirozeně. Malá čepel nanáší inkoust po pokožce hlavy, čímž vytváří iluzi hustších vlasů.

Protože se tento postup provádí ručně, je snazší zaměřit se pouze na oblasti, které začínají řídnout, nebo na oblasti, které se vylučují více než ostatní části vlasové pokožky.

Microblading pokožky hlavy: Pro a proti

Stejně jako microblading pokožky hlavy pomůže jedinci cítit se dobře díky schopnosti vytvořit hustší vzhled řídnoucích vlasů, je také nutné mít na paměti, že se jedná o umělý zákrok a nemůže zvrátit nebo zabránit vypadávání vlasů.

Níže jsou uvedeny některé z výhod microbladingu vlasové pokožky:

Pigmenty pro tetování obvykle odpovídají přirozené barvě vlasů a mohou vypadat stejně přirozeně jako vlastní vlasy.

Microblading poskytuje téměř okamžité výsledky a bledne jen postupně.

Může být vhodnou léčbou pro ty, kteří trpí trakční alopecií – vypadáváním vlasů v určitých částech hlavy způsobeným nadměrným tahem působícím na vlasy.

Microblading pokožky hlavy může za předpokladu dobré péče vydržet až 18 měsíců.

Následují některé nevýhody mikrobladingu vlasové pokožky:

Tato léčba vypadávání vlasů je spojena s určitou bolestí, stejně jako jiné tetování. Protože práh bolesti se u každého člověka liší, někteří ji mohou považovat za snadnou, zatímco pro některé může být téměř nemožné, aby léčbu podstoupili.

Toto ošetření nezvyšuje počet vlasů ani nepřidává řídnoucím vlasům na tloušťce a nehraje žádnou roli při podpoře růstu vlasů.

Mikroblading pokožky hlavy nelze použít k léčbě androgenní alopecie nebo plešatosti.

Tato technika nijak nemění strukturu vlasů. Před ošetřením i po něm jsou vlasy na dotek stejné.

Než tedy microblading pokožky hlavy vyzkoušíte, ujistěte se, že víte, do čeho jdete. Obraťte se na svého vlasového specialistu, který vám odborně poradí. Ujistěte se také, že netrpíte žádným druhem kožního onemocnění.

Prevence je vždy lepší než léčba. Pokud tedy nepotřebujete žádnou léčbu vlasů, ale nevíte, jak o vlasy pečovat, přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci udržet vlasy zdravé i v budoucnu.

Tipy pro péči o vlasy

I když jsou vaše vlasy mrtvé, vyžadují dostatečnou péči, aby si zachovaly svou strukturu a lesk. Hlavním krokem je dbát na to, abyste si vlasy myli správným způsobem, a zajistit, aby byla pokožka hlavy udržována v čistotě. Zde je několik věcí, které je třeba mít při mytí vlasů na paměti.

Nechte na vlasy dopadat dostatečné množství vody.
Vezměte malé množství šamponu (nejlépe jemného) a vmasírujte jej do pokožky hlavy.
Dobře je opláchněte vodou.
Osušte vlasy ručníkem.
Po vysušení ručníkem je vždy lepší nechat vlasy přirozeně uschnout. Například fénování může být pro vlasy nešetrné.