Nejprodávanější a nejlepší herní volanty letošního roku

Volanty patří mezi nejoblíbenější herní příslušenství u závodních her a také simulátorů, proto představíme nejprodávanější a nejlepší herní volanty. Pokud rádi hrajete závodní hry, simulátory nebo si chcete jen tak zařídit v počítačových hrách, pak je herní volant skvělým zařízením.

V dnešní éře počítačových her najdeme spoustu závodních titulů. A samozřejmě pro větší požitek ze závodění spousta výrobců připravilo různé herní volanty. Při výběru toho správného volantu pro hraní her a závodění jsou zásadní technické parametry, jako je maximální úhel rotace, kompatibilita s různými herními platformami, a nebo přítomnost vibrační zpětné vazby.

Kvalitní a levné herní volanty můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Elektronika

Dělení podle typů herních volantů

Základní herní volanty
U takového produktu najdeme po vybalení z krabice pouze plastový herní volant s plastovými pedály, které jsou ještě k tomu pouze dva, a to plyn a brzda.

Vybavené volanty
K tomuto produktu dostaneme již tři pedály, zpracování lepší než plastové a také většinou již pogumovaný volant, který bude obsahovat okolo 12 tlačítek s D-padem.

Profi herní volanty
Tento výrobek připomíná zpracováním volant z nějakého super drahého auta či formule. Zařízení má krásné kovové nebo hliníkové zpracování, u kterého je volant potažen z většiny gumou. Tlačítka jsou skvěle umístěna, aby se při hraní dala zmáčknout i pokud držíte volant pevně.

Na kvalitu provedení a použité materiály bychom se u volantu měli dívat především. Přece jen jde o větší investici obvykle okolo několika tisíc korun a bylo by smutné, kdyby volant neobstál při dravějším zacházení, jakého se mu jistě dostane během adrenalinové jízdy.

U herních volantů se nejčastěji setkáte s těmito materiály
Plast
Nerezová ocel
Kůže
Nylon

Levné materiály jako je plast mohou křupat nebo vrzat, což nemusí být zrovna pohodlné. Levné materiály také značně zkracují životnost celého volantu. Lepší volanty se od těch horších liší tak, že mají důležité části vyrobeny z kvalitních materiálů jako je nerezová ocel, kůže a nylon. Levné herní volanty budou z těch nejlevnějších plastů a moc dlouho vám nevydrží.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší herní volanty letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné volanty, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Herní volant Logitech G29 Driving Force

Herní volant Logitech G29 Driving Force

Pro maximální zážitek při hraní závodních simulátorů si rozhodně nevystačíte s obyčejným ovladačem. Nabízí se tedy jediná možnost, a to připojení závodního volantu. Skvělou volbou pro vaši PlayStation konzoli, osobní počítač s Windows či Mac je nepochybně volant Logitech G29 Driving Force.

Přímo na volantu se nachází všechna tlačítka, která naleznete i na běžném ovladači, a tak nepřicházíte o možnost pohodlného ovládání. Jelikož se jedná o špičkové herní zařízení, je volant vytvořen z nejkvalitnějších materiálů, jako ručně šitý kožený potah volantu, ocelové řadící páčky, šnekové převody inspirované skutečnými převodovkami v automobilech a mnohá další vylepšení.

U přesného a intuitivního ovladače D-Pad jsou tlačítka a pákové spínače jsou integrovány do závodního volantu. Dále pro co nejrychlejší reakce zde nalezneme indikátory LED umístěné přímo nad středem volantu, které informují, kdy je přesně třeba přeřadit o stupeň nahoru nebo dolů.

S tímto volantem Logitech ucítíte pohyb pneumatik v každé zatáčce a na každém typu povrchu, každé nedotočení či přetočení zatáčky, driftování a mnoho dalšího. Vše zajišťuje výkonná dvoumotorová zpětná odezva, která realisticky simuluje silové efekty, takže budete moci přesně reagovat na každou závodní situaci.

Tento vytříbený kousek od společnosti Logitech snese bez potíží napětí závodní akce a je zároveň vyroben pro dlouhodobou spolehlivost. Pro zajištění reálného ovládání je volant vybaven pedály z nerezové oceli, masivními ocelovými kuličkovými ložisky v hřídeli volantu a pákovými spínači. Pro záruku pohodlí a dobrého úchopu je potažen vysoce kvalitní, ručně šitou kůží, která navozuje dojem výkonného závodního vozu.

Volant nabízí krásných 900 stupňů v rozsahu otáčení (od dorazu k dorazu), volant Logitech tak umožňuje otočení volantu o dvě a půl otáčky. To je stejný rozsah pohybu jako u skutečného závodního vozu a vy tak budete mít ještě reálnější pocit.

Připojit ho je možné pomocí USB k notebooku, stolnímu počítači, nebo herním konzolím PS3 i PS4, pro které je vybaven speciálními ovládacími tlačítky.

Testy a recenze herního volantu Logitech G29 Driving Force dávají hodnocení 92%

Herní volant s pedály Thrustmaster Ferrari 458 Spider Racing Wheel

Herní volant s pedály Thrustmaster Ferrari 458 Spider Racing Wheel

Thrustmaster Ferrari 458 Spider je první oficiální volant pro Xbox One. Ferrari 458 Spider umožňuje hráčům zažít bezkonkurenční zážitek z jízdy a vzrušení ze závodních her. Ferrari 458 Spider vyniká snadností použití, vysoce výkonnou technologií a zajímavou cenou.

Jedná se o repliku volantu Ferrari 458 SPIDER o velikosti 28 cm (průměr volantu). Předností je sportovní typ volantu v GT-stylu, který padne do ruky díky ideální velikosti a pogumované textuře.

K dispozici je devět akčních tlačítek – včetně „View“ a tlačítka „Menu“, dvoupolohový ovladač manettino, tlačítko pro startování motoru D-pad a tlačítko Xbox Guide. Pod kapotou volantu se schovává patentovaný mechanismus, který poskytuje realistický lineární odpor, bez ohledu na stupeň otočení volantu.

Ferrari 458 Spider umožňuje uživatelům přizpůsobit volant svým potřebám. Citlivost může být upravena díky čtyřem předvolbám a umožňuje tak optimalizovat nastavení podle typu trati, auta nebo preferovanému stylu jízdy.

Sada pedálů zahrnuje velkou podložku pod nohy s možností úpravy úhlu sklonu pedálů a brzdový pedál s progresivním odporem. Centrální upínací systém se snadno přizpůsobí každému typu povrchu.

První závodní volant s oficiálními Ferrari licencí pro Xbox one. Skutečná replika volantu Ferrari 458 Spider. Volant a pedály jsou pro vítězství v mnoha závodních hrách naprostou nezbytností.

Testy a recenze herního volantu Thrustmaster Ferrari 458 Spider dávají hodnocení 93%

Herní volant s pedály Thrustmaster T150 Force Feedback

Herní volant s pedály Thrustmaster T150 Force Feedback

Volant spolupracuje s počítačovými platformami Windows i s herními konzolemi Sony PlayStation 3 a 4. Kromě 13 akčních tlačítek a D-Padu má právě pro PS4 i oficiální tlačítka. Pomocí nich dostanete přístup k sociálním funkcím, procházení nabídkami nebo rychlé přepínání mezi hrou a systémem.

Kvalitní volant Thrustmaster T150 RS je ideálním společníkem každého správného hráče závodních her. Díky speciálně navrženému pogumovanému povrchu je ideální pro pevné držení, vysoký komfort a skutečně realistický pocit při jeho ovládání.

Volanty T150 byly navrženy tak, aby byly co nejvíce všestranné. Tato všestrannost začíná s vestavěným softwarem certifikovaným pro PS4 – což umožňuje automatické rozpoznání volantu konzolí PS4 a vestavěným posuvným přepínačem mezi PS4/PS3, takže je velmi snadné používat volanty na obou konzolích.

Volanty jsou oficiálně licencované pro obě konzole. Kromě toho jsou volanty kompatibilní také s PC – Windows® 10/8/7/Vista/XP díky ovladačům Thrustmaster. Tyto ovladače zajišťují, že uživatelé volantů budou mít vždy tu nejnovější verzi firmware, která je dostupná pro základnu volantu a vnitřní paměť.

Dalším aspektem všestrannosti navrženým vývojovým týmem Thrustmaster je Force Feedback, který zvyšuje standardy výkonnosti pro náročné závodníky, zatímco zůstává ovladatelný i pro méně zkušené hráče. Kraj volantu byl také navržen s ohledem na všestrannost pro snadnou manipulaci.

S průměrem 28 cm zvládne jakýkoli typ okruhu, auta či závodního stylu. Velký důraz byl kladený na ergonomičnost designu s rychlým a snadným přístupem k 13ti akčním tlačítkům, D-Padu, oficiálnímu Playstation tlačítku a dvěma velkým, 100% kovovým sekvenčním řadicím pákám 13 cm dlouhým.

Úchopné části volantů jsou pokryty protiskluzovým povrchem pro maximální komfort. Přidaná sada dvou pedálů má nastavitelný úhel sklonu pro každý pedál, stejně tak i progresivní odpor na brzdovém pedálu.

Testy a recenze herního volantu Thrustmaster T150 Force Feedback dávají hodnocení 94%

Herní volant Logitech G920 pro Xbox One, One X, One S a PC

Herní volant Logitech G920 pro Xbox One, One X, One S a PC

Volant je kompatibilní jak s počítačem, tak s konzolí Xbox One. Navíc jsou na něm umístěna konzolová tlačítka tak, aby byla vždy na dosah, čímž se rozšiřuje funkčnost volantu.

I když nebudete sedět v pravém autě, budete se cítit, jako byste v něm byli. Každý záchvěv vozovky, každý kámen, každá vydriftovaná zatáčka se přenese na volant a vy tak budete cítit odezvu jako v pravém závoďáku. Realistická odezva vám navíc pomůže ve zpřesnění vaší jízdy a vaším rychlejším reakcím.

Všechny mechanické součásti ve volantu jsou vyrobeny s chirurgickou přesností. Šnekové převody, které drží volant na místě, v sobě nemají žádnou vůli, takže snižují tření a dosahují tak snížení nežádoucího hluku a vibrací.

Pedály jsou vyrobeny z nerezové oceli, volant je potažený kvalitní ručně šitou kůží, která padne přesně do ruky. Bonusem je pak dlouhá životnost součástek, které přesně zapadají do sebe a méně se opotřebovávají.

Volant je zkombinovaný s konzolovým ovladačem. Naleznete na něm křížový ovladač i další tlačítka, kterými můžete ovládat další funkce. Tlačítka jsou na dosah vašeho palce, takže můžete ovládat vaše auto naplno při řízení, aniž byste museli sundat ruku z volantu.

Díky velkému rozsahu otáčení volantu se budete cítit jako v opravdovém voze. Celkem až dvě a půl otáčky volantu při jízdě do zatáček odpovídá stejnému rozsahu jako v reálném autě, takže svou jízdu prožijete se vším všudy.

Pokud opravdu holdujete závodním hrám, pak je pro vás téměř povinnost dovybavit volant Logitech G920 i řadicí pákou. Jen s ní totiž bude prožitek z jízdy opravdový a vy se budete moct titulovat jako pravý závodník.

Testy a recenze herního volantu Logitech G920 pro Xbox One dávají hodnocení 96%

Vysoce kvalitní volant s pedály Thrustmaster T300 RS

Vysoce kvalitní volant s pedály Thrustmaster T300 RS

Společnost Thrustmaster je pojem mezi výrobci herního příslušenství pro různé platformy – pro osobní počítače, Playstation, PSP, Wii či Xbox. Jedná se například o gamepady, joysticky, volanty či zvukové systémy s provedením ve velmi vysoké kvalitě.

Thrustmaster T300 RS je volant s pedály pro platformy PS3, PS4 a PC, který je vyroben v odolném mechanickém zpracování, z velmi kvalitních materiálů.

Thrustmaster T300 RS nabízí volant velikosti XXL s průměrem 28cm a nastavitelnou rotací o 270 až 1080 stupňů. Svým pogumovaným povrchem je ideální pro pevné držení, vysoké pohodlí a velmi realistický pocit ze hry.

Velmi vysoká přesnost snímání pohybu, s rozlišením 16-bit – 65536 hodnot, je zajištěna technologií bezkontaktních magnetických senzorů H.E.A.R.T HallEffect AccuRate. Bezkontaktní snímání je nejen přesné, ale má také vysokou životnost, hned tak se neopotřebí. A dlouhou životnost poskytuje také kvalitní kovové provedení.

Precizní technologie Force Feedback pro realistický přenos nárazů a dění ve hře je vybavena vysoce kvalitními motory průmyslové třídy. Dva pedály jsou vyrobeny z kvalitního a odolného kovu pro zajištění dlouhodobé životnosti a jejich základna je dostatečně těžká pro maximální stabilitu.

Dlouhé vedení, progresivní odpor a možnost nastavení polohy pedálů ještě zvyšují Váš realistický pocit z jízdy. Na volantu najdeme mimo jiné také speciální tlačítka PS4 (PS, SHARE, OPTIONS), 16 akčních tlačítek a D-Pad.

Testy a recenze herního volantu Thrustmaster T300 RS dávají hodnocení 100%

Herní volant Genesis Seaborg 400 NGK-1567

Herní volant Genesis Seaborg 400 NGK-1567

Díky hernímu volantu s pedály Genesis Seaborg 400 se naplno ponoříte do hraní závodních her. Je vybaven 15 tlačítky (8 programovatelnými), vibračním režimem, 3,5 mm audio rozhraním pro připojení sluchátek a nastavitelným otáčením od 270 do 900 stupňů. Volant připevníte pomocí speciálních přísavek nebo pevnými svorkami.

Řev motoru, horký asfalt, skřípění pneumatik a perfektně zpracovaný volant Seaborg 400 a nejen to, ale nově definovaný řídicí systém vašeho virtuálního vozidla. Kombinace duálního vibračního systému, vysoce kvalitních materiálů, nastavitelného rozsahu otáčení a jedinečného designu zaručuje vaše vítězství za všech okolností!

Napínavé závody vyžadují nadprůměrnou výdrž vašeho ovládacího zařízení. Plný plyn při každé prudké zatáčce a rychlé sešlápnutí plynu si vybírá svou daň na jakékoliv herní sestavě. Tato je ale na extrémní zátěž připravena – Seaborg 400 byl vyroben s ohledem na odolnost, kovové pedály a pevné materiály jsou toho jednoznačným důkazem.

Díky systému dvojitých vibrací na silnici ucítíte každý náraz, krajnici nebo smyk. Volant Seaborg 400 Vám bude dokonalým společníkem při jízdě na štěrku, napínavých závodech na čtvrt míle nebo fenomenálních driftech.

Herní volant připojíte k zařízením dvoj-metrovým kabelem s USB konektorem. Je kompatibilní s počítači i herními konzolemi Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 3 a PlayStation 4. Podporuje operační systémy Windows XP, Windows Vista, Windows 7 64-bit i Windows 10.

Testy a recenze herního volantu Genesis Seaborg 400 NGK dávají hodnocení 100%

Herní volant s pedály Thrustmaster T300 RS GT Edition

Herní volant s pedály Thrustmaster T300 RS GT Edition

Dokonalý volant od společnosti Thrustmaster je vyvinut pro špičkové herní zážitky v závodních hrách. Výjimečná přesnost a celá řada funkcí vám umožní vychutnat si pocity z hraní, jako byste sami byli v reálném závodním voze.

Volant T300 RS GT Edition jako první přichází s rozsahem otáčení až do úhlu 1080° s technologií Force Feedback s úžasně rychlou odezvou pro reálné pocity při přejezdu nerovností i při srážce s dalšími vozidly. Volant je určen pro připojení ke konzolím PS3 a PS4, nicméně výrobce zaručuje funkčnost i pro PC.

Thrustmaster T300 RS GT Edition má průměr 28 cm, jeho obvodový věnec je kompletně pogumovaný. Rychlé řazení umožňují sekvenční páčky pod volantem, tak jako je tomu v opravdových sportovních autech. Dále je k dispozici celkem 13 akčních tlačítek a 8směrového tlačítka D-Pad.

K důkladné akceleraci a brzdění je připraven plynový i brzdový pedál, které díky kovovému provedení poskytují dokonalou stabilitu i v těch nejvypjatějších situacích, když se stovky koní řítí k cíli. Pedály lze výškově nastavit v celkem šesti možných pozicích a brzdový pedál navíc disponuje nastavitelným odporem pro maximálně realistický pocit z jízdy.

Jednou z výhod sady volantu a pedálů T300 RS GT Edition je možnost výměny jednotlivých komponent. Hráči si mohou vybrat ze široké nabídky doplňků (addonů) pro získání nejlepšího závodního volantu na trhu. Kovové a plně tlakově nastavitelné pedály T3PA s progresivním odporem nabízejí realistický pocit z jízdy. Spojkový pedál je samozřejmostí.

Testy a recenze herního volantu Thrustmaster T300 RS GT Edition dávají hodnocení 90%