Ošetřete a hýčkejte své nehty zcela přírodní domácí manikúrou

V každodenním shonu nám může zbývat jen velmi málo času pro sebe. A přestože bychom se rádi hýčkali, většina z nás nemá čas dohánět spánek, natož se vydat do lázní.

Jedním z oblíbených způsobů hýčkání je manikúra. Nemusíte však navštěvovat profesionála, abyste měli hezké nehty. Místo toho věnujte každý druhý víkend trochu času manikúře doma. Je to zábavné, zcela přirozené a omezuje to případné komplikace, které by vás mohly potkat v salonu.

Kvalitní a přírodní přípravky na péči o nehty můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Krása

Rizika spojená s manikúrou v salonech

Komerční salony musí dodržovat přísná pravidla, aby se zabránilo křížové kontaminaci a infekcím. Ale mohou například zapomínat na čištění a sterilizaci nástrojů. Kromě toho nemusí mít ručníky na jedno použití nebo používat jednorázové rukavice.

Nehtová studia také nemusí věnovat pozornost křížové kontaminaci krémů a mohou používat stejný aplikátor vícekrát. I když většina míst tyto postupy dodržuje, je snadné je někdy přehlédnout. Odborníci jsou navíc znepokojeni chemickými látkami používanými v produktech nehtových salonů, které mohou vést k následujícím zdravotním potížím.

Bolesti hlavy
Závratě
Ospalost
Podráždění kůže a očí
Dýchací potíže

Kromě toho mohou chemické látky v těchto výrobcích způsobit dlouhodobou senzibilizaci kůže a rakovinu spolu s reprodukčními a vývojovými komplikacemi a komplikacemi centrálního nervového systému. Přestože výzkumy týkající se těchto obav jsou v současné době stále nové, dostupné výzkumy jsou dostatečným důvodem pro zvážení domácího ošetření.

Jak na domácí manikúru nehtů

Domácí manikúra se může zdát nepřehledná a složitá, ale je poměrně jednoduchá. A pokud jste začátečníci, může být zábavné vyzkoušet si ji s přáteli nebo rodinou.

Co budete potřebovat

Zastřihovač nehtů
Velkou mísu teplého plnotučného mléka
Tyčinku na nehty s úhlovou špičkou
Pilník na nehty
Blok na leštění
3 lžičky teplého mandlového oleje
Odlakovač na nehty
Antibakteriální mýdlo
Barvu na nehty

Pokyny

Odstraňte starý lak na nehty a zastřihněte nehty na požadovanou velikost. Očistěte případnou otrhanou kůži kolem nehtu.
Namočte ruce na několik minut do misky s teplým plnotučným mlékem.
Umyjte si ruce teplou vodou a antibakteriálním mýdlem.
Pomocí tyčinky s úhlovou špičkou jemně zatlačte kůžičku zpět k základně nehtu.
Pomocí pilníku na nehty dodejte nehtům tvar. Předpokládá se, že díky zaobleným tvarům jsou vaše nehty odolné vůči prasklinám.
Nehty vyleštěte leštícím blokem pohybem ze strany na stranu.
Nakonec nehty potřete teplým olejem, zejména v oblasti nehtů a kůžičky.
Naneste na nehty barvu podle vlastního výběru.

Použití mléka pomáhá kyselině mléčné změkčit kůžičku a pokožku kolem nehtů. Rovněž je přirozeně hydratuje. Ošetření teplým olejem zase údajně zlepšuje suché a loupající se nehty. Zabraňuje také lámavosti nehtů a suché kůžičce. Mandlový olej zde vyhlazuje a omlazuje pokožku.

Teplý olej navíc snadno proniká do pokožky. Pokud chcete pokožku ještě více hydratovat, masírujte nehty teplým olejem po dobu několika minut. Přestože je provádění manikúry doma snadné, je zde prostor pro několik chyb, kterých byste se měli vyvarovat.

Věci kterých se při manikúře vyvarovat

Vhodná hygiena rukou je důležitá, abyste se vyhnuli infekcím. A je stejně důležité dodržovat hygienické protokoly doma jako v salonu. Zde je několik věcí, které byste měli mít na paměti, když si děláte manikúru doma.

Nechte si nehty zastřihnout nakrátko, abyste se vyhnuli infekcím.
Nezapomeňte si drhnout spodní stranu nehtů mýdlem a teplou vodou.
Všechny nástroje na úpravu nehtů očistěte antibakteriálním přípravkem.
Vyvarujte se stříhání nehtové kůžičky, protože slouží jako bariéra, která předchází infekcím.
Vyvarujte se trhání nebo kousání nehtů. Místo toho je zastřihujte zastřihovačem.

Kromě těchto tipů nezapomeňte nehty často stříhat. Na delších nehtech by se mohlo nacházet více nečistot a bakterií než na krátkých nehtech, a tudíž by mohly přispívat k šíření infekce. Přestože nehty nejsou často považovány za důležitou součást celkového zdraví, významně k němu přispívají.

Dopřejte si pravidelnou manikúru, abyste si udrželi zdraví nehtů. Dbejte však na to, abyste se vyvarovali kousání nebo trhání nehtů, které je může poškodit a způsobit jejich lámavost. Při domácí manikúře volte výhradně přírodní produkty, abyste zajistili, že vaše nehty dostanou tu nejkvalitnější péči.