Domácí masky na oči pro tmavé kruhy, unavené a oteklé oči

Pozdní noci a dlouhé hodiny strávené u počítače mohou způsobit hluboké tmavé kruhy pod očima. Tmavé kruhy a opuchlé oči se těžko maskují i vrstvami korektoru. Nejlepší způsob, jak se jich nadobro zbavit, je začít lépe spát. Ale pokud nedáme výpověď v zaměstnání a nezačneme žít rekreačním životem, je to opravdu nepraktické. Nemusíte vyhazovat obrovské částky za drahé oční krémy, abyste se vypořádali s tmavými kruhy. Zde je šest zcela přírodních domácích receptů, které slibují, že budete vypadat zářivě a svěže, i když fungujete na 5 hodin spánku denně.

Kvalitní a přírodní přípravky na oči můžete koupit zde: Notino.cz  *  Fann.cz  *  Elnino.cz  *  ProdejParfemu.cz

Maska z mandlí a medu

Sladký mandlový olej je nejlepší přírodní oční krém, protože je tak intenzivně hydratační. Tento olej je velmi jemný, takže je bezpečné ho aplikovat na oční okolí. Med také pomáhá zjemnit pokožku a časem může jemně zesvětlit tmavé kruhy. Smíchejte několik kapek sladkého mandlového oleje spolu s několika kapkami medu. Jemným poklepáváním jej vmasírujte kolem celého očního okolí. Podpoříte tak krevní oběh a zároveň nebudete příliš tahat za jemnou pokožku. Dělejte to každý večer a začnete pozorovat výrazné zlepšení tmavých kruhů.

Kokosový olej

Kokosový olej hydratuje pokožku a pomůže vám zbavit se vrásek a jemných linek. Jeho vmasírováním kolem očí každý večer můžete zesvětlit tmavé kruhy a snížit otoky. Jako bonus navíc kokosový olej také pomáhá vašim řasám a obočí k větší hustotě. Ujistěte se, že kokosový olej skladujete v lednici, protože se mnohem lépe nanáší, když je ztuhlý. Chlad z oleje také pomůže vašim očím vypadat méně opuchle a unaveně. Každý večer si na oči vmasírujte studený kokosový olej a před spaním mu dopřejte několik minut, aby se dobře vstřebal.

Čajové sáčky

Příště nevyhazujte čajové sáčky do koše, protože by vám mohly pomoci zbavit se tmavých kruhů pod očima. Čaj obsahuje kofein, silný stimulant. Kofein může podpořit prokrvení očí, snížit tmavé kruhy a učinit je méně opuchlými. Namočené čajové sáčky uložte do mrazáku, aby se před použitím pěkně zchladily. Každé ráno po probuzení si přiložte dva zmražené čajové sáčky na oči a nechte je asi 15 minut působit. To je také velmi osvěžující a pomůže vám to při probouzení. Můžete k tomu použít zelený nebo černý čaj, podle toho, jaký se vám doma zrovna válí.

Ananas a kurkuma

Tato slunečně žlutá maska na oči je přesně to, co potřebujete, abyste nadobro zahnali tmavé kruhy. Ananasové enzymy podporují prokrvení očního okolí, takže oči nevypadají tak unaveně. Prášek z kurkumy zesvětluje pleť a po každém použití možná uvidíte, že vaše tmavé kruhy začnou mizet. Tuto masku na oči připravíte tak, že smícháte několik lžic ananasové šťávy spolu s takovým množstvím kurkumového prášku, aby vznikla pasta. Tu rovnoměrně naneste kolem očí a nechte ji zaschnout, než ji smyjete. Možná vám to zabarví pleť, ale nebojte se, je to jen dočasné.

Okurky

Plátky okurky přes oči byly téměř povinnou součástí každého make-upu ve filmu z 90. let. Důvodem, proč se tak hojně používají, je jejich neuvěřitelná účinnost. Chlad z okurky způsobuje, že oči nejsou tak opuchlé a unavené. Pokud potřebujete rychlou vzpruhu, pak je okurka tou správnou volbou. Nastrouhejte trochu okurky, zabalte ji do malých sáčků s kuchyňskou utěrkou a uložte je do mrazáku. Kdykoli potřebujete ve spěchu vypadat rozzářeně a svěže, přiložte si tyto sáčky asi na 15 minut na oči.

Mléko a jedlá soda

Mléko je jemný hydratační prostředek, takže je ideální pro vaše citlivé oční okolí. Pro tuto masku na oči použijte plnotučné mléko, abyste dosáhli co největšího množství vlhkosti. Smíchejte čtyři lžíce plnotučného mléka a dvě lžíce jedlé sody, dokud nevznikne hladká pasta. Uchovávejte ji v lednici, aby před použitím pěkně vychladla. Naneste tenkou vrstvu této pasty na oči a nechte ji působit asi půl hodiny. Poté ji smyjte a dobře hydratujte dobrým a kvalitním očním krémem.