menstruační bolest

Zdraví

Možné příčiny nepravidelné menstruace

Většina žen má menstruaci v průměru každých 28 dní a trvá 4 až 7 dní. Od této hodnoty se však mohou vyskytnout velké odchylky, některé ženy mají menstruaci každých 21 dní a některé každých 35 dní. To pro ně může být normální. Není také neobvyklé mít kratší nebo delší menstruační cyklus nebo silnější či slabší menstruaci.

Read More
Zdraví

Nenápadné příznaky těhotenství před vynecháním menstruace

Většina žen se na vynechání menstruace těší, pokud těhotenství plánovaly. Při čekání na nejzřetelnější příznaky si však maminky nemusí uvědomit, že jejich tělo ve skutečnosti každou chvíli vysílá náznaky těhotenství.

Read More
Zdraví

Typy menstruačních křečí, které naznačují vážné problémy

Menstruační křeče jsou naprosto na nic, ať už trvají krátce nebo dlouho. Je to běžný problém, se kterým se potýká mnoho žen po celém světě, a také často ignorovaný jako „obvyklá menstruační bolest“. Pokud vaše menstruační křeče nejsou konzistentní, nejedná se o žádný problém.

Read More
Zdraví

Křeče po menstruaci: Příčiny křečí a způsoby jejich zmírnění

Menstruace je pravidelnou součástí života žen a zpravidla s sebou přináší menstruační bolesti a křeče. Křeče jsou obvykle způsobeny děložními kontrakcemi. Bolesti budou větší, pokud je váš cervikální kanál úzký, protože děložní sliznice a menstruační krev tímto úzkým otvorem obtížně procházejí.

Read More