zdravá játra

Přírodní léčba nealkoholického ztukovatění jater

Léčba nealkoholického ztukovatění jater totiž spočívá z velké části ve snížení hmotnosti a změně jídelníčku. Je třeba se prioritně zaměřit na vaši hmotnost, hladinu cholesterolu, cukru v krvi a krevního tlaku, protože mohou být možnými příčinami nealkoholického ztukovatění jater.

Read More

Co je to ztukovatění jater a jak se ho zbavit

Výskyt ztukovatění jater se v mnoha částech světa neustále zvyšuje. Jedná se o onemocnění, které souvisí s cukrovkou 2. typu, obezitou a inzulinovou rezistencí. Pokud se neřeší v počátečních stadiích, může přejít v závažné onemocnění jater a může způsobit další zdravotní problémy.

Read More

Způsoby, jak se chránit před rizikem virové hepatitidy

Virová hepatitida je běžná a život ohrožující infekce jater způsobená viry hepatitidy A, B, C, D a E. Mezi příznaky patří silná nevolnost, zvracení, bolesti břicha, únava, malátnost a žloutenka. Na celém světě žijí miliony lidí s chronickou hepatitidou B nebo chronickou hepatitidou C.

Read More

Prostředky na ochranu jater před poškozením hepatitidou

Hepatitida je onemocnění, které způsobuje zánět jater. Tento stav je nejčastěji způsoben viry hepatitidy – A, B, C, D a E – které způsobují poškození jater. Viry hepatitidy A a E nezpůsobují chronickou hepatitidu. Hepatitida B, C a D však může způsobit jak akutní, tak chronické onemocnění.

Read More