zvládání stresu

Zdraví

Jednoduché způsoby, jak zvládat stres a předcházet vyhoření

Stres se stal nevyhnutelnou součástí moderního životního stylu, způsobenou problémy s financemi, vztahy, blížícími se termíny, jistotou zaměstnání nebo zdravotními problémy. Když k tomu přidáme každodenní stresory, tak není divu, že se cítíme věčně vyčerpaní a vyhoříme dříve než kdy jindy.

Read More
Zdraví

Každodenní potraviny, které účinně zmírňují stres

Pravděpodobně víte, že stres ovlivňuje váš výběr potravin a nutí vás přejídat se a vybírat si jídla a nápoje s vysokým obsahem tuku, cukru a kofeinu namísto zdravých variant. I když jsou tyto potraviny jednou za čas v pořádku a dodají vám potřebnou energii, dopřávat si je jako obranu proti stresu je zcela nesprávné.

Read More
Zdraví

Jak zhubnout přibraná kila, která jsou způsobena stresem

Při stresu se v těle uvolňuje hormon zvaný kortizol, který dává tělu signál, aby doplnilo energii, i když jste nespálili žádné kalorie. To vyvolává pocit hladu, což vede k tomu, že člověk sní více jídla. Tělo pokračuje v uvolňování kortizolu tak dlouho, dokud stres existuje.

Read More
Zdraví

Stres může být ve skutečnosti dobrý a prospěšný

Stres je dnes pro většinu z nás sprosté slovo. Uniká nám však širší pohled na věc? Jsou na stresu i dobré věci? Rychlá odpověď zní jednoznačně ano! Jakmile víte, jak využít stres ku prospěchu věci, může vás motivovat k vyšší produktivitě – aniž by to mělo nepříznivé účinky na vaše zdraví.

Read More
Zdraví

Mýty o stresu, kterým je třeba přestat věřit

Stres je přirozený mechanismus těla, který spouští reakci „bojuj nebo uteč“ v případě ohrožení nebo strachu. Ukázalo se také, že je jedním z hlavních zdravotních rizik současnosti. Život v neustálém stresu může z dlouhodobého hlediska zničit vaše zdraví, a proto bychom stres neměli přehlížet.

Read More