Tmavé kruhy pod očima: Zde jsou způsoby, jak je zvládnout

Tmavé kruhy pod očima jsou považovány za genetický problém. Tmavé kruhy pod očima však mohou způsobovat také časté oční alergie, otoky oka a očnice, snížená elasticita kůže a přítomnost cév v blízkosti povrchu kůže. Jakmile se tento tmavý odstín kůže objeví, je poměrně obtížné se ho zbavit. I když jste zahájili dlouhodobou léčbu, může chvíli trvat, než se objeví výsledky.

Tmavé kruhy se můžete buď pokusit zakrýt pomocí make-upu, nebo se jich časem pokusit zbavit pomocí alternativních prostředků, potřebného příjmu živin a běžných možností léčby. Pro začátek se podíváme na krátkodobá i dlouhodobá řešení.

Jak zakrýt tmavé kruhy

1. Korektory

Pokud jsou vaše tmavé kruhy výrazné, použijte více než jednu vrstvu korektoru, abyste dosáhli správné textury. Zvolte korektor žluté nebo broskvové barvy, protože tyto barvy se dobře mísí a účinně zakrývají nedostatky. Použijte je k vyvážení nejtmavší části tmavých kruhů.

Pomocí měkkého štětce korektor dobře promíchejte s použitým podkladovým krémem. Ve snaze zakrýt tmavé kruhy si neudělejte fleky na očích. Přebytečný korektor setřete vatovým tamponem. Výsledek si prohlédněte při různých nastaveních světla, abyste zjistili, zda není třeba korektor více rozetřít.

2. Voděodolný make-up

Při zakrývání něčeho výrazně viditelného, jako jsou tmavé kruhy, je nejlepší použít voděodolný make-up. To je celkem samozřejmé řešení, protože může začít pršet nebo by vše mohly zničit vaše vlastní slzy. Voděodolný make-up také chrání vaši pleť před případným pocením nebo mastnou pletí, protože na oba tyto faktory může make-up reagovat jinak.

Jak ošetřit tmavé kruhy

1. Lokální krémy obsahující kofein

Kofein, který je známý tím, že zlepšuje krevní oběh, je jedním z nejlepších prostředků na tmavé kruhy. K léčbě tmavých kruhů lze při časté aplikaci použít lokální krém obsahující kofein. Zlepšením místního krevního oběhu tak kofein snižuje propadlý vzhled tmavých kruhů.

2. Krém s vitaminem A

K léčbě tmavých kruhů lze použít krém s vitaminem A, který vám může předepsat lékař. Vzhledem k nedostatku informací a neznámým účinkům se tyto krémy nedoporučují, pokud jste těhotná nebo novopečená matka. Ve všech ostatních případech lze ke zmírnění výskytu a intenzity tmavých kruhů použít krémy a přípravky pod oči obsahující vitamin A.

3. Bylinné a jiné alternativní prostředky

Je známo, že výtažky z rostliny bergenie, které se běžně používají v krémech na oči, účinně léčí tmavé kruhy bez nežádoucích vedlejších účinků. Při používání bylinné léčby však nezapomeňte na to, abyste nepoužívali silné složení, protože pokožka kolem očí je velmi citlivá.

Jako potenciální léky na tmavé kruhy se také osvědčují lokální přípravky obsahující aktivní kvasinkové buňky. Aplikace aktivních sušených kvasinek, může být málo účinná a může být dokonce potenciálně nebezpečná. Proto vždy používejte krém, který byl vytvořen speciálně pro tmavé kruhy.

4. Další možnosti léčby

K dispozici jsou chemické peelingy, lékařské tetování a laserové ošetření, které vás zbaví tmavých kruhů natrvalo. Kosmetička vám pomůže s výběrem vhodného postupu pro vaše konkrétní potřeby. Trvalé výsledky poskytují také invazivní operace, jako je přenos tuku z jiných částí těla a použití implantátů. O způsobu léčby se musíte rozhodnout na základě možnosti, která vám nejlépe vyhovuje.

Tmavé kruhy jsou většinou kosmetickým problémem a lze je poměrně snadno zakrýt make-upem. Pokud byste však chtěli dlouhodobější řešení, invazivní i neinvazivní zákroky vám mohou pomoci zbavit se tmavých kruhů nadobro.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Greatist , Medical News Today