Krása

Získejte krásnou pleť s pomocí domácí plátýnkové masky

Pokud vás zajímá, co jsou to plátýnkové masky, čtěte dále. Plátýnkové masky jsou tenké pláty s vystřiženými otvory pro oči, nos a ústa, napuštěné různými přísadami v závislosti na typu vaší pleti a na tom, co chcete se svou pletí udělat. Jsou levným způsobem, jak se v pohodlí domova dobře postarat o svou pleť, a lze je přizpůsobit potřebám vaší pleti. Pojďme se podívat na některé domácí plátýnkové masky, kterými můžete svou pleť hýčkat.

Jak si vyrobit plátýnkovou masku

K výrobě základní čisticí plátýnkové masky budete potřebovat vláknité bavlněné plátno, růžovou vodu, arganový olej, glycerin, čajovníkový olej a 2 mělké misky, ve kterých ingredience smícháte.

V jedné z misek, které máte, smíchejte 4 polévkové lžíce růžové vody se 2 polévkovými lžícemi glycerinu a směs si ponechte stranou.

V samostatné misce smíchejte 3 kapky tea tree oleje a 5 kapek arganového oleje a směs si nechte stranou.

Smíchejte obě připravené směsi, dokud se dobře nespojí.

Vezměte si měkké a savé bavlněné plátýnko, přiložte si ho na obličej a vyznačte si místa pro oči, nos a ústa. Vyznačená místa vystřihněte nůžkami.

Namočte plátýnko do připravené směsi a poté ho nechte 15 minut ležet mimo dosah slunečního světla.

Přiložte si plátýnko na obličej a pohodlně se usaďte, protože maska vaši pleť osvěží a hydratuje.

Nyní, když jsme se naučili, jak si vyrobit plátýnkovou masku, naučíme se vyrobit si ještě několik dalších masek pro různé typy pleti a pro různé účinky.

Pleťová maska pro hydrataci pleti

Do misky přidejte 5 kapek oleje s vitaminem C a po jedné čajové lžičce růžové vody a glycerinu. Přísady dobře promíchejte. Do tohoto roztoku ponořte masku a nechte ji v něm minutu nasáknout. Než si masku nasadíte na obličej, chvíli ji podržte, aby z ní odkapala přebytečná tekutina. Naneste masku na obličej a nechte ji působit 20 minut, než ji sloupnete. Tato maska pomáhá hydratovat pleť a díky kyselině citronové a antioxidantům zlepšuje tón pleti.

Pleťová maska pro rozjasnění pleti

V misce smíchejte půl šálku čerstvě uvařeného a vychlazeného zeleného čaje s 5 kapkami šípkového oleje, 1 lžičkou medu a 3 kapkami levandulového esenciálního oleje. Do roztoku ponořte plátýnkovou masku a nechte ji v něm asi minutu. Před nanesením na obličej ji lehce vyždímejte, abyste odstranili přebytečnou tekutinu. Nechte ji působit 30 minut a poté si obličej omyjte čistou vodou, abyste z něj odstranili veškeré zbytky. Tato maska se používá k obnově suché pleti a pomáhá ji rozjasnit.

Pleťová maska na vypnutí pleti

Do misky vložte vaječný bílek a přidejte do něj 5 kapek rozmarýnového oleje a několik kapek citronové šťávy. Dobře vyšlehejte a pomocí štětce směs naneste na celý obličej. Na nanesenou směs si na obličej přiložte plátýnkovou masku. Pomocí štětce naneste na masku další vrstvu směsi. Nechte ji působit 25 minut a poté ji sundejte. Kolagen a bílkoviny v této masce podporují produkci přirozených lipidů, které pomáhají vypínat pleť.

Pleťová maska proti skvrnám

Do misky vložte 2 polévkové lžíce rýžové vody. Přidejte do ní několik kapek růžové vody, 5 kapek tea tree oleje a 5 kapek eukalyptového oleje a ingredience dobře promíchejte. Do roztoku ponořte masku a nechte ji nasáknout. Masku naneste na obličej a dbejte na to, abyste se vyhnuli oblasti kolem očí. Po 30 minutách působení masku sloupněte.

Detoxikační pleťová maska

Smíchejte stejné díly ovsa, mléka a zeleného čaje a směs dobře promíchejte, aby se všechny ingredience smísily. Namočte do směsi plátýnkovou masku, přiložte si ji na obličej a po 20 minutách ji sundejte. Tato maska pomáhá oživit mdlou pleť tím, že odstraňuje povrchové nečistoty a zmenšuje póry.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Stylecraze , Healthkart