Nejlepší řasenka pro maximální objem řas nebo pro citlivé oči

Řasenka patří mezi nejzákladnější druh dekorativní kosmetiky určené pro ženy. Mnohé z nás by bez dobré řasenky ani nevyšly na ulici. Řasenka je k dostání ve všech barevných provedeních. Přesto mezi ženami vyhrává černá barva, která působí nejvíce přirozeně.

Řasenka je celkem jednoduchá pomůcka, většinou se jedná o černou hustší vodičku, jejímž účelem je zvýraznit řasy. Hlavní rozdíly mezi nimi jsou ve složení, ceně, kartáčku a případně i barvě.

Speciální barva se nanáší štětečkem přímo na řasy, nejčastěji na horní, ale lze i na spodní řasy, které jsou výrazně menší. Je velice snadno dostupná, výběr z několika druhů je v každé drogerii, obsáhlý sortiment však komplikuje rozhodování, kterou si pořídit.

Řasenky jsou nedílnou součástí make-upu každé ženy a vhodně použitá řasenka zvýrazní pohled a udělá každý look naprosto jedinečným. Voděodolná řasenka poslouží i v případě fyzicky náročnějších aktivit a nehrozí, že se rozmaže, když se člověk potí.

Pokud člověk trpí na různé vyrážky a podráždění pokožky, je výbornou volbou řasenka pro citlivé oči nebo hypoalergenní řasenka. Pro různé příležitosti nebo párty líčení lze sehnat řasenky v různých barvách.

Pro výrazné líčení bez nutnosti lepit řasy je na trhu k dostání řasenka s efektem umělých řas. Také prodlužující řasenka významně ovlivní optickou délku řas a udělá je velmi výrazné. Skvělým doplňkem je sérum na řasy, které zvyšuje jejich kvalitu a tím pádem také efekt používání řasenky.

Kvalitní a levné řasenky můžete koupit zde: Notino.cz  *  Elnino.cz  *  ProdejParfemu.cz

Jak vybrat nejlepší řasenku podle použití

Při výběru řasenky je třeba dbát na to, jaký máte tvar očí a jaké jsou vaše přirozené řasy. Existují řasenky pro prodloužení řas, nadzvednutí řas, zvětšení jejich objemu a hustoty nebo také řasenky s efektem umělých řas, které skvěle poslouží v případě, že hledáte výrazné líčení, přesto ale nechcete lepit umělé řasy.

Měla by také vydržet celý den, a pokud je voděodolná, pak by neměla mít problém s kontaktem s vodou, nebo se slzami. Ženám s malýma očima sluší spíše decentnější dekorace, ženám s většíma očima intenzivnější dekorace. Vždy by měl být výsledný efekt přirozený a hlavně byste se měly cítit dobře.

Prodlužující řasenky

Tyto řasenky se nejlépe hodí pro ženy, které mají krátké řasy a chtějí se zaměřit zejména na prodlužující efekt. Délku prodloužení řas ovlivňuje zejména tvar aplikátoru. Kartáček pro prodloužení řas je úzký a má malé štětinky, které jsou většinou dál od sebe. Díky tomu aplikátor pročeše řasy od kořínků ke konečkům, nenanáší na ně příliš barvy a neslepuje je. Zároveň nevytváří řasy příliš husté, ale cílí výhradně na jejich prodloužení.

Řasenky pro maximální objem řas

Řasenky, které se zaměřují na zvětšení objemu a maximální hustotu řas, mají většinou velký a hustý kartáček, který nanáší větší množství barvy a řasy pročesává, aby se řasy množstvím barvy neslepily a nevytvářely se na nich žmolky. Tyto řasenky se většinou nanáší v jedné vrstvě, případně se aplikátorem řasy opakovaně pročesávají, aby byly jednotlivé řasy i přes větší objem dokonale oddělené a nevytvářely se na víčku slepené shluky řas. Řasenky pro zvětšení objemu se hodí zejména pro ženy, které mají málo řas nebo je mají příliš jemné.

Řasenky pro natočení řas

K prodloužení řas a následnému zvětšení očí dosáhneme kartáčkem se zúženým koncem. Tím docílíme perfektního natočení řas po celé jejich délce.

Multifunkční řasenky

Velice oblíbené jsou také takzvané multifunkční řasenky. Nemusíte tedy hledat konkrétní druh kartáčku a řešit tvar či délku vašich řas. Jednoduše si vyberete řasenku, která vám řasy prodlouží, zahustí a pěkně natočí. Kartáček zmíněné řasenky bývá nepravidelný s různě zatočenými štětinkami.

Jak vybrat nejlepší řasenku podle vlastnosti

Kromě samotného nanesení řasenky, které musí být pečlivé, se můžete setkat i s různými nešvary. Řasenka se může rozmazávat, obtisknout na kůži, drolit nebo slepovat řasy.

Voděodolné řasenky

Jedna z nejvýraznějších vlastností je odolnost řasenky vůči vodě, potažmo slzám. Běžná řasenka tuto schopnost většinou nemá a proto, pokud vybíráte řasenku například na dovolenou k moři, je vhodné se na tento parametr zaměřit. Řasenka se může snadno rozmazat v bazénu, v moři, za deště, při sportu, nebo slzami a pro všechny tyto situace je vhodná voděodolná řasenka.

Pakliže ji zrovna nemáte, můžete zkusit nejprve nanést podkladovou bázi a až na ni řasenku, její odolnost se tím zvýší. Nezapomeňte, že voděodolná řasenka se zpravidla hůře odličuje, ideální je tak k odlíčení použít olejový odličovač.

Řasenky pro citlivé oči

Nejen pro citlivé oči, ale i pro uživatelky kontaktních čoček, je vhodná hypoalergenní řasenka. Neměla by obsahovat žádné agresivní látky, za všechny můžete zmínit třeba nikl a parabeny. Řasenka pro citlivé oči by měla být dermatologicky a oftalmologicky testována a potěší, že i šetrné řasenky mohou být voděodolné.

Taková řasenka se dá koupit nejen v běžné drogerii, ale také v lékárnách. Ne všechny vyhovují všem ženám s citlivýma očima. Především neobsahují žádné látky, které dráždí oči. Jedná se zejména o nikl a parabeny.

Řasenka s efektem umělých řas

Za tímto komerčním názvem se skrývají všechny řasenky, které dokáží řasy prodloužit, zvýšit jejich objem, a ještě je natočit. Jsou to tedy multifunkční řasenky, pro které se vžil také přívlastek se 4D efektem. Základem je u nich kvalitní barva a hlavně kvalitní kartáček s promyšleným tvarem a kvalitními štětinami.

Jak co nejlépe řasenku nanášet

Řasenku je třeba nanášet vždy od kořínků ke koncům řas. U prodlužujících řasenek je možné v první fázi nanést řasenku na konce a protáhnout přibližně od poloviny řas dále a při druhém nanesení nanést od kořínků ke konečkům řas. Během aplikace řasenky je nutné co nejvíce nadzvedávat řasy, aby se barva dobře přichytila a došlo k žádanému efektu natočení.

Jako dobrý podklad pro nanesení řasenky je nutné mít suché a čisté řasy. Proto je třeba vždy na noc řasy perfektně odlíčit. Nedá se říci, že by nanášení řasenky byla věda. Přesto pokud chcete vidět toužený výsledek, dbejte na pár základních pravidel. Kvalitní řasenka na míru vašim řasám je polovina úspěchu.

Chvíli po nanesení řasenky nemrkejte a nechejte ji zaschnout, aby se neobtiskla na víčka a okolo očí. Na konci dne je nutné řasenku důkladně odlíčit.

Jak dlouho nám řasenka vydrží

Trvanlivost řasenky je poměrně krátká. V podstatě se jedná o kosmetický přípravek s nejkratší dobou trvanlivosti. Doba používání řasenky by měla ideálně být od jednoho do maximálně tří měsíců. Při každodenním používání postupně řasenka přestává barvit a může tvořit čmouhy kolem očí. Aby vám vaše řasenka vydržela déle, zbytečně aplikátorem nemanipulujte nahoru a dolů. Do řasenky se vám dostane vzduch a rychleji tak vysychá.

Co se týče výdrže řasenky na řasách, většinou nám řasenka bez problémů vydrží celý den. Samozřejmě v běžných podmínkách a večer vaše nalíčení už nebude tak dokonalé. Pokud žijete aktivním životním stylem, bude to večer ještě o něco slabší.

Vlivem vnějších faktorů a únavy po celém dni i naše řasy ztrácí na svém objemu. Samozřejmě existují i řasenky zaměřené na vykouzlení extra objemu vašich řas. S použitím fixátoru řasenky se vám jistě podaří životnost řasenky a jejího objemu ještě o něco prodloužit.

Pozor na drolivost řasenky
Pokud řasenka vytváří drolivé žmolky na řasách, může být už obsah tuby sušší. Jednou z možností, pokud chcete vaši řasenku zachránit, je ponořit tubu do hrnečku s horkou vodou. Obsah se tak lehce rozpustí a žmolky by měly být pryč.