hubnutí

Jak zhubnout přibraná kila, která jsou způsobena stresem

Při stresu se v těle uvolňuje hormon zvaný kortizol, který dává tělu signál, aby doplnilo energii, i když jste nespálili žádné kalorie. To vyvolává pocit hladu, což vede k tomu, že člověk sní více jídla. Tělo pokračuje v uvolňování kortizolu tak dlouho, dokud stres existuje.

Read More

Environmentální faktory obezity, které byste měli znát

Jedním z nejčastějších environmentálních faktorů obezity je nedostatek fyzické aktivity. Vzhledem k tomu, že lidstvo přešlo ze zemědělského do průmyslového a v současné době digitálního věku, změnil se náš způsob práce z těžké práce na polích na sedavé zaměstnání u počítače.

Read More

Důvody, proč se vám nedaří zbavit se tuku na břiše

To, že se potřebujete zbavit zvětšujícího se břicha, není jen z důvodu marnivosti. Tuk kolem břicha vyvolává mnohem více komplikací, než že se nevejdete do svých oblíbených džínů. Může vést ke zvýšenému riziku cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění nebo dokonce obezity.

Read More

Důvody, proč přibíráte na váze, i když jíte zdravě

Ti z vás, kteří se snaží zhubnout nebo bojovat s obezitou, vědí, jak je to těžké. A někdy, bez ohledu na to, jak dobře upravujete svůj jídelníček, vaše tělo prostě kila neztratí. To se vašemu tělu stává, když se u vás vyskytnou určité zdravotní problémy, kvůli kterým v mžiku přiberete.

Read More

Pravidla, která je třeba mít na paměti v boji proti obezitě

Jedním z hlavních zdravotních problémů posledních dvou desetiletí je rostoucí riziko obezity. Obezita je způsobena především nezdravým stravováním a nedostatkem fyzické aktivity. Spotřeba rychlého občerstvení se v průběhu let zvýšila a současně se snížil čas, který lidé věnují fyzické aktivitě.

Read More