chřipka

Zdraví

Otrava jídlem a chřipka: Jak rozeznat rozdíl mezi nimi?

Norovirus, druh otravy z jídla, si dokáže s člověkem pěkně pohrát. Příznaky někdy připomínají chřipku, takže se divíte, s čím se potýkáte. To nikdy není zábavné, zejména v chřipkové sezóně. Místo hádání se naučte rozlišovat mezi norovirovou otravou jídlem a chřipkou.

Read More
Zdraví

Může používání veřejné dopravy zvýšit riziko onemocnění

Ačkoli je veřejná doprava živnou půdou pro nečistotu a četné bakterie a viry způsobující nemoci, neexistují přesvědčivé důkazy, že lidé, kteří jezdí veřejnou dopravou, onemocní častěji. Zejména v chřipkové sezóně je běžné, že v autobuse nebo ve vlaku slyšíte kýchat a kašlat lidi.

Read More
Zdraví

Mýty o chřipce a očkování proti chřipce které byly vyvráceny

Když se blíží podzim, je běžné slyšet o chřipce, která obchází vaše pracoviště a okolí. Většina zdravotních odborníků doporučuje nechat se očkovat, jakmile začne chřipková sezóna. Ne každý to však udělá díky některým absurdním mýtům, které o očkování proti chřipce kolují.

Read More
Zdraví

Rychlé a účinné způsoby jak léčit a zastavit tekoucí rýmu

Co mají společného hromady použitých kapesníků a přetrvávající smrkání? Rýmu. Všichni jsme někdy v životě byli tímto stavem obtěžováni. Přichází jako součást alergie, nachlazení, chřipky a virózy. A pokud se právě teď potýkáte s rýmou, máme pro vás pár tipů, které vám pomohou cítit se lépe.

Read More