těhotenství

Zdraví

Je sex během těhotenství bezpečný pro matku i dítě

Je sex během těhotenství bezpečný? Některé kultury tvrdí, že ano, sex během těhotenství usnadňuje porod. Některé kultury říkají, že ne. Lékařská věda říká, že sex je bezpečný, pokud máte nízkorizikové těhotenství. Pokud však máte určité komplikace, například slabý děložní čípek nebo potraty v minulosti, je lepší se sexu vyhnout.

Read More
Zdraví

Nežádoucí účinky antikoncepčních pilulek, které nelze ignorovat

Antikoncepční pilulky vám nabízejí výhodu při rozhodování, zda mít dítě, nebo ne. Získáte svobodu vést aktivní sexuální život, aniž byste se musela obávat otěhotnění. Většina antikoncepčních pilulek je účinná, pokud se užívá podle návodu a ve správnou dobu.

Read More
Zdraví

Proč byste se v těhotenství měla vyhýbat pálivým jídlům

Kořeněná jídla neboli pálivá či pikantní jídla, která jíte, vašemu dítěti v těhotenství ani během kojení neškodí. Během těhotenství se do plodové vody dostává jen malá část toho, co sníte. A během kojení má to, co sníte, jen nepatrný vliv na chuť mateřského mléka.

Read More
Zdraví

Varovné signály, které nemůžete ignorovat během raného těhotenství

První trimestr je obdobím, kdy pečlivě sledujete své těhotenské příznaky. Mezi ty zjevné patří například žaludeční potíže, ranní nevolnost a mírný vaginální výtok. V některých případech však tyto drobné příznaky mohou poukazovat na větší problém.

Read More
Zdraví

Jak těhotenství ovlivňuje váš srdeční tep

Během těhotenství prochází vaše tělo několika změnami, aby bylo schopno se postarat o narození zdravého dítěte a donosit ho. Některé z těchto změn, například zvětšení prsou, jsou viditelné. Avšak i další části vašeho těla se nenápadně přizpůsobují měnícím se nárokům vašeho těla v souvislosti s nošením dítěte.

Read More