vaginální infekce

Zdraví

Varovné signály, které nemůžete ignorovat během raného těhotenství

První trimestr je obdobím, kdy pečlivě sledujete své těhotenské příznaky. Mezi ty zjevné patří například žaludeční potíže, ranní nevolnost a mírný vaginální výtok. V některých případech však tyto drobné příznaky mohou poukazovat na větší problém.

Read More
Zdraví

Věci, kterým se při péči o vagínu raději vyhněte

Naše ženské partie mohou být i pro nás záhadou a ne všichni se v nich úplně vyznáme. Mnoho žen se například stále domnívá, že vše tam dole se nazývá vagína, přitom vagína je vlastně vnitřní orgán a soubor vnějších orgánů včetně stydkých pysků, klitorisu a otvoru do pochvy se nazývá vulva.

Read More
Zdraví

Vaginální pochybnosti, o kterých vám není příjemné mluvit

Vaginální problémy ve vás vyvolávají pocit, že jste jediná, kdo je prožívá. Pochybnosti, které se vám vynořují v hlavě, někdy znějí dost hloupě a prostě příliš divně na to, abyste je vyslovila nahlas! Ale co, všichni jsme si tím prošli. Nejste tak divní, jak se někdy domníváte.

Read More
Zdraví

Překvapivé způsoby, jak si v létě poškodit pochvu

Věděli jste, že vaginální infekce jsou v létě častější? Díky zvýšenému teplu a vlhkosti může být vaše pochva náchylná ke kvasinkovým infekcím nebo růstu bakterií. To ale není všechno. Existují také věci, které děláte a které zhoršují stav pochvy, takže je náchylnější k infekcím.

Read More
Zdraví

Co se vám vaše vagína snaží říct o svém zdraví

Vaše vagína, stejně jako každá část vašeho těla, potřebuje pravidelnou péči, hygienu a pozornost. Bohužel se mnoho žen příliš stydí vyhledat pomoc, pokud jde o jejich sexuální zdraví. Bez ohledu na míru sexuální aktivity by všechny ženy měly chodit na pravidelné prohlídky ke gynekologovi.

Read More