vaginální infekce

Účinné domácí prostředky na kvasinkové infekce

Při pomyšlení na kvasinkovou infekci (způsobenou houbou candida) vás možná přepadne nervozita, ale faktem je, že kvasinky žijí v těle každého z nás. Obvykle se vyskytují na naší kůži, v trávicím ústrojí nebo v oblasti pochvy a většinou nezpůsobují problémy.

Read More

Věci, kterým se při péči o vagínu raději vyhněte

Naše ženské partie mohou být i pro nás záhadou a ne všichni se v nich úplně vyznáme. Mnoho žen se například stále domnívá, že vše tam dole se nazývá vagína, přitom vagína je vlastně vnitřní orgán a soubor vnějších orgánů včetně stydkých pysků, klitorisu a otvoru do pochvy se nazývá vulva.

Read More

Překvapivé způsoby, jak si v létě poškodit pochvu

Věděli jste, že vaginální infekce jsou v létě častější? Díky zvýšenému teplu a vlhkosti může být vaše pochva náchylná ke kvasinkovým infekcím nebo růstu bakterií. To ale není všechno. Existují také věci, které děláte a které zhoršují stav pochvy, takže je náchylnější k infekcím.

Read More

Co se vám vaše vagína snaží říct o svém zdraví

Vaše vagína, stejně jako každá část vašeho těla, potřebuje pravidelnou péči, hygienu a pozornost. Bohužel se mnoho žen příliš stydí vyhledat pomoc, pokud jde o jejich sexuální zdraví. Bez ohledu na míru sexuální aktivity by všechny ženy měly chodit na pravidelné prohlídky ke gynekologovi.

Read More